Wielki kryzys w Maladze! Klub sprzeda zawodników pierwszego składu!

malagacf.com

Wielki kryzys panuje teraz na Estadio La Rosaleda. Malaga chcąc się ratować przed bankructwem sprzeda wszystkich zawodników, którzy na co dzień występowali w pierwszej drużynie. 

Nie da się ukryć, że jest to desperacka próba ratowania klubu. Wstępna lista transferowa obejmowała by następujących zawodników: Munir, Cifu, Juankar, Luis Hernandez i Lomban.  Uzupełniają ją także Diego Gonzzlez, Rolon, Boulahroud, Juanpi, Adrian, Pacheco i Renato Santos. Spośród nich Lomban oraz Adrian zainicjowali już wstępne działania w sprawie renegocjacji kontraktów!

Wszyscy muszą przestrzegać wytycznych ekonomicznych wyznaczonych przez administratora sądowego José Maríę Muñoza. Mówią one jasno, że żaden gracz ( z drobnymi wyjątkami ) nie powinien przekraczać 200 000 euro rocznej pensji. To dla wielu oznaczałoby redukcję zarobków o prawie 80-90%. Działania te mają na celu zaoszczędzenie kwoty ponad 5 mln euro!  W połączeniu z niektórymi transferami pozwoliłoby im dostosować się do parametrów La Ligi i ostatecznie osiągnąć pułap płacowy.

Nowa restrukturyzacja ma celu wyciągnięcie niebiesko-białych z trudnej sytuacji finansowej, w której klub znajduje się od dłuższego czasu. Władze mają nadzieję, że kibice zrozumieją i wesprą ich w tej walce o przywrócenie klubu dawnego blasku, a przede wszystkim powrotu do La Liga.

 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.