facebook.com/lcfc/

Zawieszony na trzy spotkania Robert Huth nie zagra już do końca sezonu. To oznacza, że niemieckiego defensora w podstawowym składzie Leicester City może zastąpić Marcin Wasilewski.

Podstawowy obrońca Lisów został ukarany trzy meczowym zawieszeniem po starciu z Marouanem Fellainim. W spotkaniu przeciwko Manchesterowi United (1:1 – przyp. red.) Robert Huth pociągnął za włosy pomocnika Czerwonych Diabłów, który zrewanżował się Niemcowi uderzeniem łokciem w twarz. Sędzia nie zarejestrował tego wydarzenia, lecz incydent na tapetę wzięła angielska federacja i ukarała obu piłkarzy.

Taki obrót spraw stwarza szansę gry Marcinowi Wasilewskiemu. Polski obrońca zagrał w tym sezonie w dwóch spotkaniach (z Evertonem 3:2 i Arsenalem 1:2 – przyp. red.). W pierwszym przypadku Polak zastąpił właśnie Roberta Hutha, który pauzował za kartki. W drugim zaś pojawił się na boisku w 58. minucie, gdy z boiska wyleciał Danny Simpson.

Leicester City, które ma już zapewnione mistrzostwo Anglii rozegra w tym sezonie jeszcze dwa spotkania: z Evertonem (7.05) oraz przeciwko Chelsea Londyn (15.05). Czy Wasilewski po raz kolejny pojawi się na boiskach Premier League przekonamy się już w najbliższą sobotę.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.