Wiceprezydent FIFA: jesienne mecze międzypaństwowe są zagrożone

Kibice

Kibice - reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Krajowy futbol jest priorytetem. Wrzesień nadal widnieje w kalendarzu (piłkarskim), jednak nie jestem pewien, czy ma to solidny grunt – uważa wiceprezes FIFA i prezydent CONCACAF, Victor Montagliani.

Przez pandemię koronawirusa odwołano już marcowe i czerwcowe mecze reprezentacji. Podjęto także decyzję o przełożeniu m.in. mistrzostw Europy na 2021 rok.

Bardzo wątpię, że pierwszy mecz piłkarski (po przerwie) odbędzie się z kibicami. Po prostu tego nie widzę. Myślę, że byłoby to ogromne ryzyko. Jestem pewien, że będzie to następować stopniowo, etapami, podobnie jak przypadku inny dziedzin życia społecznego. Osobiście uważam, że może to być wyzwanie, nie tylko ze względu na problemy zdrowotne na całym świecie (…), ale także biorąc pod uwagę podróże międzynarodowe, gdy tylko wrócimy – twierdzi Montagliani.

Reprezentacja Polski miała grać w marcu z Finlandią i Ukrainą, a w czerwcu – z Islandią i Rosją (wszystkie te towarzyskie spotkania u siebie). Natomiast w Lidze Narodów pierwszym terminem dla biało-czerwonych na razie pozostaje 4 września, gdy mają zmierzyć się na wyjeździe z Holandią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.