Zlatan Ibrahimović chce zagrać na Mistrzostwach Świata w 2022 roku

MUFC

Zlatan Ibrahimović pomimo 39 lat na karku nie przestaje zaskakiwać. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że “Ibra” wrócił do kadry Szwecji, po to aby zagrać na Mistrzostwach Świata w 2022 roku. 

W 2022 roku Zlatan Ibrahimović będzie po 40-stce. Zdaje się to jednak nie przeszkadzać Szwedowi, który wrócił do reprezentacji, po to aby pojechać na ten turniej. Przecież ma na nim niedokończone sprawy. Pomimo udziału na Mundialu w 2002 i 2006 roku, napastnik Milanu nigdy nie zdobył na MŚ ani jednego gola. “Ibra” jest zdeterminowany, aby osiągnąć ten cel.

To jest coś, co pokonam, ponieważ nie mogę mieć zera. Patrzenie zbyt daleko w przyszłość jest niebezpieczne. Muszę więcej myśleć o tym, co się stanie następnego dnia… Ale jeśli będę się czuł tak, jak dzisiaj, będę tam – zapewnił szwedzki goleador.

Napastnik Milanu brał udział w konferencji prasowej w Friends Arena w Sztokholmie. Szwed przeplatał momenty swojej śmiałości – kiedy mówił o tym, że jest najlepszy na świecie – z momentami totalnej pokory. Zdawał się nawet płakać, gdy wspominał pożegnanie z rodziną przed podróżą do Szwecji na nadchodzące mecze z Gruzją, Kosowem i Estonią – Głowa jest czasami szybsza niż nogi są w stanie sobie poradzić. Ale teraz chodzi tylko o to, by czuć się dobrze, występować i za każdym razem, gdy wychodzę na boisko, jestem jak małe dziecko, które po raz pierwszy kopie piłkę. Jeśli szef decyduje, to ja nigdy nie przestaję. Nie jestem już tym samym zawodnikiem co kiedyś, ale nadal występuję 

Poważna kontuzja w 2017 roku zmieniła jego sposób myślenia o karierze. Zlatan czuje, że jego występy we Włoszech udowadniają, że nadal jest zdolny do osiągania dobrych wyników na poziomie międzynarodowym – On jest młody, bardzo młody. A z każdym dniem, który mija, staje się coraz młodszy – tak mówił o sobie “Ibracadabra”.

Ciekawą jest również kwestia numeru na koszulce Zlatana. Emil Forsberg i Alexander Isak zaproponowali mu, że dadzą mu swoje numery koszulek – nr. 10 i 11. Ibrahimovic powiedział, że przyjął ofertę Isaka – Powiedział, że dostanie ją z powrotem za sześć lub siedem lat, kiedy odejdę.

Trener reprezentacji Szwecji zapowiedział, że zawodnik AC Milanu na ten moment nie będzie kapitanem kadry.
Oczywiście Zlatan ma największe doświadczenie, ale nie ma doświadczenia z naszą drużyną. W końcu będzie mógł być kapitanem tej drużyny. Ale na razie nie widzę tego w tej grupie.

Reprezentacja Szwecji już w czwartek o 20:45 zmierzy się z Gruzją w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.