footyheadlines.com

W spotkaniu kończącym 4. kolejką angielskiej Premier League West Ham United pokonał na swoim boisku beniaminka z Huddersfield. Wygrana 2-0 pozwala podopiecznym Slavena Bilicia na opuszczenie ostatniej pozycji w lidze.

Piłkarze West Hamu mieli bardzo dużo do udowodnienia swoim kibicom, zwłaszcza po fatalnym początku sezonu w ich wykonaniu. Mecz z beniaminkiem tworzył dobrą okazję do odbicia się od dna. Podopieczni Slavena Bilicia w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali nad rywalami, którzy nie bardzo byli w stanie poważnie zagrozić bramce Joe Harta. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował w 13. minucie Chicarito, który po dośrodkowaniu z prawej strony Michaila Antonio uderzył piłkę głową, która trafiła w poprzeczkę bramki Huddersfield. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie 27-letni Anglik był aktywny, jego gra mogła się podobać.

Po przerwie gospodarze nie ustawali w staraniach o bramkę, która mogłaby dać im upragnione trzy punkty. Różnica była taka, że nieco ożywiła się drużyna gości, lecz nie na tyle, by pokonać Joe Harta. West Ham dowiódł swego w 73. minucie, choć zrobił to dość przypadkowo. Na strzał z dystansu zdecydował się Pedro Obiang. Zmierzająca w światło bramki piłka odbiła się od pleców Mathiasa Jørgensena i zmyliła Jonasa Lössla, który nie miał szans na interwencję. W 77. minucie w zamieszaniu po wrzutce z rzutu rożnego piłkę do bramki Huddersfield skierował wprowadzony z ławki Andre Ayew.

11 września 2017, 4. kolejka Premier League, London Stadium, Frekwencja – 56 977

West Ham United – Huddersfield Town FC 2:0 (0:0)

Pedro Obiang 72′, Andre Ayew 77′

West Ham: Joe Hart – Pablo Zabaleta, James Collins, Winston Reid, José Fonte, Aaron Cresswell – Michail Antonio, Cheikhou Kouyaté, Pedro Obiang (Declan Rice 90′), Chicarito (Andre Ayew 64′) – Andy Carroll (Diafra Sakho 82′).

Huddersfield: Jonas Lössl – Thomas Smith, Mathias Jørgensen, Christopher Schindler, Chris Löwe (Scott Malone 63′) – Elias Kachunga (Abdelhamid Sabiri 75′), Aaron Mooy, Philip Billing (Laurent Depoitre 83′), Thomas Ince, Rajiv van La Parra – Steve Mounié.

Żółte kartki: Zabaleta – Jørgensen, Billing.

Sędzia: Kevin Friend.