La Liga: Wygrana UD Las Palmas na Estadio La Rosaleda

W meczu kończącym trzecią kolejkę hiszpańskiej La Liga, Málaga CF przegrała na własnym boisku z UD Las Palmas 1-3 (0-1). Bramki dla gości zdobywali Jonathan Viera, Jonathan Calleri oraz  Loïc Rémy. Autorem honorowego trafienia dla gospodarzy był Diego González. Zespół z Andaluzji przegrał już trzecie spotkanie w tym sezonie i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.

Początkowe minuty spotkania dawały jasne sygnały, że spotkały się drużyny, które nie zdobyły choćby jednego punktu w lidze. Gra była szarpana, nierówna i obfitowała w wiele przewinień. Na pierwsze oznaki dobrej gry kibice musieli czekać do 20. minuty spotkania, kiedy to sprytnym podaniem do Calleriego wykazał się Jonathan Viera. Jednak strzał Argentyńczyka był bardzo niecielny. W 34. minucie spotkania blisko pokonania bramkarza gości był Roberto Rosales, ale na jego nieszczęście bardzo dobrą interwencją popisał Chichizola. W 45. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Halilović, piłkę w polu karnym przyjął Viera i mocnym uderzeniem pokonał bezradnego golkipera gospodarzy. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od lewego słupka bramki Roberto Jiménez’a. Od początku drugiej połowy to zespół Málagi ruszył do ataku i już w 48. minucie doprowadził do wyrównania. Rzut wolny wykonywał Recio, który idealnie dostarczył piłkę na głowę Diego González’a, a ten bez najmniejszych problemów umieścił piłkę w siatce. Marazm ekipy z Wysp Kanaryjskich przerwał pięknym wolejem Halilović, ale po raz kolejny świetną interwencją popisał się Roberto Jiménez, który sparował futbolówkę na poprzeczkę. W 70. minucie bramkarz gospodarzy nie miał już tyle szczęścia i nie zdołał zatrzymać mocnego strzału Jonathana Calleriego. Napastnik Las Palmas świetnie wywalczył sobie pozycję mimo obecności dwóch obrońców gości i pewnym strzałem umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Kilka minut później przed szansą na swoje drugie tego wieczoru trafienie stanął Viera, ale ponownie znakomicie zachował się golkiper “Boquerones”. Tuż przed końcem meczu do bramki trafił Loïc Rémy, dla którego był to pierwszy gol dla drużyny z Wysp Kanaryjskich. Francuz technicznym strzałem obok lewego słupka umieścił futbolówkę w siatce gospodarzy.

11.09.2017, 3. kolejka La Liga, Estadio La Rosaleda, widzów: 22 697.

Málaga CF – UD Las Palmas 1-3 (0-1)

Jonathan Viera 45′, Jonathan Calleri 70′, Loïc Rémy 88′ – Diego González 48′

Málaga CF: Roberto Jiménez – Roberto Rosales (Miguel Cifuentes 73′), Luis Hernández, Diego González, Federico Ricca – Keko (Javier Ontiveros 60′), Recio, Adrián González (Youssef En-Nesyri 73′), Zdravko Kuzmanović, Álex Mula – Borja Bastón.

UD Las Palmas: Leandro Chichizola – Michel Macedo, Ximo Navarro, Aythami Artiles, Daniel Castellano – Oussama Tannane (Figueroa Cabrera “Momo” 81′), Javier Castellano, Jonathan Viera, Alberto Aquilani, Alen Halilović (Loïc Rémy 64′) – Jonathan Calleri (Vicente Gómez 90′).

Żółte kartki: Adrián González, Recio, Bastón, Ontiveros – D. Castellano, Macedo.

Sędzia: Javier Estrada.