Warta Poznań znów zwycięska!

digart.pl

Warta Poznań po niezwykle udanym starcie rozgrywek Fortuna 1.ligi, po czterech jej kolejkach zajmowała drugie miejsce w tabeli. Drużyna Piotra Tworka chciała podtrzymać serię zwycięstw, ogrywając w 5. kolejce Podbeskidzie Bielsko Biała. I Warcie ta sztuka się udała,dzięki dwóm trafieniom z rzutu karnego Kupczaka, Warta wygrała 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Zieloni przewodzą w tabeli 1.Ligi, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia meczu Termalici ze Stalą Mielec.

W 9. minucie gorąco zrobiło się pod bramką gospodarzy, kiedy Adrian Lis kilka razy musiał interweniować po strzałach Górali.

W 10. minucie w polu karnym gości faulowany był Jakóbowski i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Kupczak.

W 25. minucie po stałym fragmencie gry bramkę wyrównującą dla Podbeskidzia głową zdobył Sieradzki.

Podbeskidzie w pierwszej połowie było bardziej aktywne w ofensywie, Warta szukała swoich szans w kontratakach, jednak żadna z drużyn nie znalazła sposobu na objęcie prowadzenia.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie chciała mocniej zaatakować. W pierwszym kwadransie drugiej części meczu oglądaliśmy grę raczej w środku pola, niż pod bramkami.  A w tej strefie dzielił i rządził najbardziej doświadczony zawodnik Zielonych Łukasz Trałka, który rozpoczął swój pierwszy mecz w podstawowej jedenastce.

W kolejnych minutach to Warta próbowała budować akcję pozycyjne, a przyjezdni skupili się kontrach. Jednak brakowało zawodnikom pomysłu na to, jak sforsować obronę. W 72. minucie strzału z dystansu próbował Sierpina, ale dobrą interwencja popisał się Lis.

W 81. minucie znów niefrasobliwość obrony gości we własnym polu karnym, faulowany był Kuzdra i arbiter drugi raz wskazał na jedenasty metr. I tym razem Kupczak się nie pomylił, Warta odzyskała prowadzenie.

W doliczonym czasie gry słupek uratował Wartę przed stratą drugiego gola. Dzięki temu zwycięstwu Warta Poznań znalazła się na szczycie tabeli Fortuna 1.Ligi.