Fortuna I Liga: Remis w Radomiu

W środowym spotkaniu w ramach 5. kolejki Fortuny I Ligi, Radomiak Radom zremisował przed własną publicznością z GKS-em Jastrzębie (2:2).

Beniaminek z Radomia znakomicie rozpoczął rozgrywki na zapleczu ekstraklasy. Ekipa Dariusza Banasika w dwóch meczach zgarnęła komplet punktów po zwycięstwach z GKS-em Tychy (2:1) oraz Stomilem Olsztyn (2:1). Jednak później przyszedł trudniejszy czas i zawodnicy musieli przełknąć gorycz porażki z GKS-em Bełchatów (0:3) oraz Wartą Poznań (0:2). Natomiast GKS Jastrzębie na koncie mieli jedno zwycięstwo nad GKS-em Tychy (2:1).

Prowadzenie do przerwy dla Radomiaka dał Damian Nowak. Po zmianie stron goście częściej podchodzili w pole karne i już po dziesięciu minutach pierwszej części wyrównał Kamil Adamek. Kwadrans później Damian Tront świetnie uderzył sprzed pola karnego i pokonał Mateusza Kochalskiego. Nie minęły dwie minuty, a arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Kamil Adamek.

21.08.2019, 5. kolejka Fortuny I Ligi, Stadion MOSiR im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Widzów: 3 605

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)

Damian Nowak 37′, Patryk Mikita 75′ – Kamil Adamek 55′, Damian Tront 73′

Radomiak: Mateusz Kochalski – Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Mateusz Cichocki, Dawid Ambrosiewicz – Leandro (Mateusz Michalski 62′), Maik Karwot (Maciej Górski 71′), Patryk Mikita (Mateusz Lewandowski 87′), Rafał Makowski, Michał Kaput – Damian Nowak

Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Michał Bojdys, Dawid Gojny – Farid Ali, Marek Mróz (Łukasz Norkowski 66′), Damian Tront, Kamil Jadach (Dominik Szczęch 71′) – Jakub Wróbel, Kamil Adamek (Patryk Skórecki 87′)

Żółte kartki: Patryk Mikita, Mateusz Michalski – Michał Bojdys, Dominik Kulawiak 67′

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)