Oficjalnie: Piotr Malarczyk w Piaście Gliwice

piast.gliwice.eu

28-letni Piotr Malarczyk został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice. Środkowy defensor związał się z mistrzem Polski kontraktem do końca czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

– Ostatnie dni były dynamiczne, ale bardzo się cieszę, że wszystko skończyło się podpisaniem kontraktu z mistrzem Polski. Wcześniej zadzwonił do mnie trener Waldemar Fornalik i powiedział, że chce mnie w swojej drużynie. Odczułem, że klubowi na mnie zależy i myślę, że to było kluczowe – powiedział Piotr Malarczyk dla oficjalnej strony klubowej. Przypomnijmy, iż Piotr Malarczyk jest wychowankiem Korony Kielce, w której zadebiutował w ekstraklasie w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010. Wczoraj doświadczony stoper rozwiązał umowę za porozumieniem stron ze “złocisto-krwistymi”. Gino Lettieri nie widział miejsca dla zawodnika, który cieszy się sporą popularnością wśród kieleckich kibiców.

W sierpniu 2015 roku pojechał na Wyspy Brytyjski do występującego w Championship Ipswich Town. Zespół z Kielc otrzymał za transfer ledwie 13 tysięcy euro. Piotr Malarczyk zakończył wówczas kampanię ligową na trzech spotkaniach i szybko pożegnał się z angielskim klubem i postanowił wrócić do Polski, a wybrał występy dla Cracovii. Po dwóch latach spędzonych w dawnej stolicy Polski powrócił do Korony Kielc. W poprzednim sezonie wystąpił w 16 meczach, zaś w tym zdążył zaprezentować w trzecioligowych rezerwach Korony Kielce. – Ostatnie miesiące nie były dla mnie zbyt udane. Chciałbym szybko zaaklimatyzować się w drużynie i wrócić do grania na wysokim poziomie – dodaje Malarczyk.

– Patrzymy na ten transfer z optymizmem. Piotr to doświadczony zawodnik, który w naszej lidze rozegrał prawie 200 spotkań. Jest solidnym obrońcą, który dobrze czuje się w powietrzu i jest groźny przy stałych fragmentach gry. Wierzymy, że szybko zaprezentuje swoje walory i nam pomoże, szczególnie po sytuacji, w której straciliśmy Jakuba Czerwińskiego – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: piast-gliwice.eu / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *