Walka o utrzymanie okiem Bartoszka i Probierza

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dzięki wygranej Cracovia wyprzedziła o punkt Wisłę Płock i znajduje się na 13. miejscu w tabeli. “Pasy” wciąż nie mogą być pewne utrzymania, ale z wykonały kolejny krok ku temu, by zostać w Ekstraklasie. Komplikuje się natomiast sytuacja Wisły Płock. Co na to trenerzy?

Maciej Bartoszek krótko podsumował mecz – Podsumowując, mecz nie ułożył się po naszej myśli, nie tak mieliśmy funkcjonować w pewnych momentach, w szczególności w ofensywie. Nie zawsze wszystko będzie wychodzić i się udawać, a zespół Cracovii też był agresywny w defensywie. Na pewno dzisiaj oddaliśmy bardzo mało strzałów, patrząc na to z boku, to był nasz duży mankament. 

Pomimo, że to “Nafciarze” mieli większe posiadanie piłki, nie przełożyło się to na grę i zespół musi szukać punktów w innych meczach – Mieliśmy swój pomysł, ale nie do końca wyszło nam to tak, jakbyśmy chcieli. Mimo wszystko mieliśmy swoje sytuacje, szkoda szczególnie tej ostatniej Lewandowskiego, który mógł nam uratować cenny remis.

“Pokazaliśmy charakter”

Michał Probierz nie ukrywa, że najważniejszy nie jest styl, a zdobycz punktowa – Dla nas najistotniejsze było dzisiaj zdobycie trzech punktów i oddalenie się trochę od tego dołu tabeli, bo widać, że wszystkie zespoły walczą – stwierdził – Zawodnicy pokazali charakter i za to muszę im dziś podziękować.

Zdecydowanie był to mecz walki, a zawodnicy grali bardzo fizycznie – Na początku meczu było widać, że obydwa zespoły grają bardzo agresywnie, chcą się przedostać wyżej – my parę takich groźnych akcji mieliśmy, ale za nerwowo operowaliśmy piłką. 

Ważne jednak, że zdobyliśmy bramkę, a mieliśmy też kilka sytuacji, oddaliśmy dużo strzałów. Wreszcie pojawiło się to, czego wymagam od zawodników – kilku wzięło ciężar gry na siebie: Alvarez, Fiolić czy Thiago, który zagrał dobry mecz, ale też ważni są ci, którzy walczyli o każdą piłkę, także zespołowi gratuluję. W drugiej połowie niepotrzebnie wycofaliśmy się do strefy defensywnej i trochę zbyt łatwo oddawaliśmy piłkę, ale z przekroju całego meczu wygraliśmy zasłużenie i pokazaliśmy charakter – dodał na zakończenie szkoleniowiec.

Wisła Płock będzie miała tylko 2 dni odpoczynku, bowiem już w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. A Cracovia? “Pasy” czeka arcyważne derbowe spotkanie z Wisłą Kraków.

źródło: wisła-plock.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *