Jak skuteczne są prognozy dotyczące zakładów piłkarskich

źródło: flickr.com

Dla gracza największym wyzwaniem jest jak najdokładniejsze przewidzenie meczu piłki nożnej. W swojej książce Der perfekte Tipp (Idealny zakład) profesor Hoyer z Uniwersytetu w Münster (Niemcy) zidentyfikował pewne parametry, które wykazują wysoką korelację między przewidywaniem meczów piłkarskich a faktycznymi wynikami. Dlatego musisz przestudiować te czynniki, aby przewidzieć wynik meczu. Jakie to parametry?

Opcje przewidywania piłki nożnej

Decydującym czynnikiem w przewidywaniu wyniku meczu jest prawidłowa ocena poziomu wykonania drużyny, a także okoliczności meczu. Oba składają się z różnych wskaźników i wartości. Te 11 wartości jest między innymi ważnych w tym względzie. Przyjrzyjmy się im szczegółowo poniżej:

1. Cele

Drużyna, która nie strzeli bramek, nie może wygrać. W najlepszym przypadku dojdzie do remisu. Tak więc liczba strzelonych bramek jest decydującym czynnikiem przy ocenie drużyny i obstawianiu zakładu. Różnica bramek jest ważnym parametrem. Wiele strzelonych bramek może wzmocnić drużynę tylko wtedy, gdy nie straci zbyt wielu bramek. Drużyna, która zdobędzie średnio 3 gole, ale straci 4 gole w tym samym czasie, nie otrzymuje punktów. Drużyna, która zdobędzie 5 bramek w każdym meczu i straci 4, jest słabsza niż drużyna, która strzeli tylko 3 bramki, ale nie straci ani jednego. Z tego powodu zawsze należy brać pod uwagę średnią różnicę bramek.

2. Możliwości osiągnięcia celów

Oprócz strzelonych bramek ważnym wskaźnikiem jest zdolność do zdobycia bramki. Zespół może strzelać gole tylko poprzez tworzenie okazji do strzelania goli. Podobnie, musisz wziąć pod uwagę akceptowalne możliwości zdobycia bramki, które mogą prowadzić do straconego gola, aw konsekwencji do obniżenia poziomu występów zespołu.

3. Współczynnik konwersji strzałów

Po co 100 szans w meczu, jeśli nie padnie żadna bramka? Współczynnik konwersji strzałów odnosi się do skuteczności strzałów na bramkę i można go obliczyć, dzieląc liczbę bramek w meczu przez liczbę strzałów.

4. Posiadanie

Jak często drużyna kontroluje piłkę? To kolejny równie ważny parametr przy ocenie poziomu wykonania drużyny – w końcu tylko drużyna z piłką może strzelić bramkę. To prawda, że ​​niektóre drużyny (szczególnie słabsze) nie liczą na posiadanie piłki, ale na kontratak. Jednak ta strategia rzadko się opłaca i jest silnie uzależniona od działań przeciwnika.

5. Dystans biegowy

Ile średnio kilometrów pokonują zawodnicy jednej drużyny? Dzięki wysokiej gotowości do biegania zespół może tworzyć okazje do strzelania goli i strzelać gole. Dobra gra pozycyjna jest również ważna w grze zespołowej; jednakże bez odpowiedniej chęci do biegu drużyna nie może strzelić gola. Dlatego całkowity dystans biegania wszystkich graczy może być również wskaźnikiem poziomu wydajności zespołu.

6. Rzuty rożne i rzuty wolne

Ile rzutów rożnych i rzutów wolnych przysługuje drużynie podczas meczu? Zmienne te silnie podkreślają wysiłek zespołu w celu osiągnięcia celu i dlatego są ważnymi wskaźnikami poziomu wydajności zespołu. Stosunkowo małe czynniki, takie jak te, stwarzają okazje do zdobycia bramki i zdobyte bramki.

7. Wartość zespołu

Jaka jest aktualna wartość zespołu? Porównanie Bayernu Monachium i Augsburga pokazuje, że może to być rzeczywiście znaczące. Podczas gdy wartość rynkowa FC Bayern w sezonie 2016/17 wynosiła 500 milionów euro, wartość zespołu z Augsburga wynosiła tylko 60 milionów. Odzwierciedla to jakość poszczególnych graczy, dzięki czemu można określić poziom wyników zespołu.

8. Przewaga / słabość gospodarzy w meczach wyjazdowych

Pomimo tego, że według statystyk przewaga gospodarzy mierzona liczbą bramek systematycznie spada w ciągu ostatnich 20 lat, wiele zespołów radzi sobie znacznie lepiej przed własną publicznością i tym samym zdobywa jeden lub dwa punkty więcej na swojej pole. Liczby: gospodarze zdobywają średnio 1,66 gola, a goście zaledwie 1,20 gola. Mając to wszystko na uwadze, obstawiając zakłady, należy wziąć pod uwagę przewagę gospodarzy.

9. Łączna liczba bramek

Łączna liczba bramek w meczach Bundesligi jest różna i zależy od etapu sezonu. Podczas gdy na początku sezonu zwykle zdobywanych jest kilka bramek, później liczba strzelonych bramek spada i osiąga minimum między 20. a 30. dniem gry. Pod sam koniec sezonu szybko rośnie i osiąga punkt kulminacyjny. Średnia liczba bramek na mecz przez długi czas wynosiła 3; teraz jednak spadł do 2,8. Jest to również ważna informacja, o której należy pamiętać przed postawieniem zakładu.

10. Bogey Teams

Są przeciwnicy, z którymi dana drużyna przegrywa (prawie) w każdym meczu. W większości przypadków niemożliwe jest ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy. Jednak mogą istnieć czynniki, takie jak orientacja taktyczna, formacja lub oczekiwania, które mogą mieć szczególny wpływ na wynik meczu, niezależnie od rozbieżności między faktycznym poziomem wydajności każdej drużyny.

Wyniki

Ponieważ wielu fanów piłki nożnej ma własną opinię ekspertów, daliśmy Ci możliwość dostosowania naszej formuły piłkarskiej do dowolnych kryteriów, takich jak wartość rynkowa, posiadanie piłki, przewaga domu, ulubiona drużyna czy słabość – bez obliczeń matematycznych. wiedza, umiejętności. Zmienne, które wybierzesz, utworzą nową prognozę dla dopasowania. Możesz więc stworzyć własną formułę piłkarską i rozpocząć (lub kontynuować) swoją podróż do zostania ekspertem w dziedzinie zakładów! Otrzymujesz również możliwość dokładniejszego przewidywania niż bukmacherzy, co pozwala na skuteczniejsze obstawianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.