Waldemar Fornalik po okresie przygotowawczym: Z dużym optymizmem przystąpimy do rozgrywek
Piast Gliwice zakończył już swój obóz przygotowawczy w Turcji. Szkoleniowiec gliwiczan, Waldemar Fornalik, nie krył swojego zadowolenia po zgrupowaniu.
- Z pewnością było to bardzo udane zgrupowanie. Najważniejsze jest to, że praktycznie nie mamy kontuzji. Trenowaliśmy na bardzo dobrych boiskach, warunki pobytowe w Turcji zawsze były zawsze na najwyższym poziomie - powiedział Fornalik.
- Zawodnicy pracowali bardzo solidnie i sumiennie. Z dużym optymizmem będziemy mogli przystępować do rozgrywek Ekstraklasy. Natomiast zobaczymy, jakie warunki zastaniemy w Polsce po przyjeździe, bo to jest też bardzo ważne - dodał.
- W Turcji wypracowaliśmy określoną formę i teraz istotne jest tego nie zgubić w trudnych warunkach po powrocie ze zgrupowania - tłumaczył szkoleniowiec Piasta.
Fornalik odniósł się również do ostatniego sparingu podczas zgrupowania w Antalyi. Jego podopieczni poradzili sobie z serbskim zespołem FK Proleter (4:1).
- Był to pożyteczny sprawdzian. Dyktowaliśmy warunki, prowadziliśmy grę szczególnie w pierwszej połowie. Trzeba sobie to powiedzieć, że nie był to słaby przeciwnik, który potrafił się zorganizować w grze defensywnej, a my zdołaliśmy wykorzystać słabsze momenty gry drugiej strony, stąd wysoka wygrana, a mieliśmy też jeszcze swoje sytuacje do podwyższenia wyniku. Uważam, że był to bardzo dobry sprawdzian, a drużyna znajduje się w dobrej formie - skomentował doświadczony szkoleniowiec.
Źródło: piast-gliwice.eu
-

EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań










Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-


EkstraklasaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem










Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-


EkstraklasaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok










Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-


EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem










Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy










Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-

EkstraklasaTo już jakieś fatum! Piłkarz Rakowa zerwał więzadła










Kamil Gieroba / 23 czerwca 2025, 9:55






































