W wieku 40 lat zmarł Marián Čišovský po długiej walce z ALS

Foto: ilustrační

Smutne wieści dotarły do nas w niedzielny poranek prosto z Czech. Na nieuleczalną chorobę ( SLA, ALS ) w wieku 40 lat zmarł Marián Čišovský. Środkowy obrońca, który sięgał po tytuły Mistrza Słowacji z Interem Bratislava i Artmedią Petržalka, a także spędził najwspanialsze chwile w Viktorii Pilzno. Zanotował również 15 występów z drużynie narodowej.


Przez sześć lat walczył dzielnie z tym nieuleczalnym potworem zwanym ALS. Choroba, dla której medycyna jest bezradna. Mięśnie słabną, ale mózg działa. „Potwór”, który postępuje sakramentalnie szybko. Nie mógł wygrać ciężkiej walki o życie. Marián Čišovský mając 40 lat zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Smutna wiadomość została potwierdzona przez kierownictwo Viktorii Pilzno na oficjalnym Twitterze klubu. Do ostatnich chwil swojego życia wspierała i opiekowała się nim jego żona Martina wraz ze swoimi dziećmi Tiną, Marošem i Martinem. Czeska piłka nożna straciła jedną z największych osobowości ostatniej dekady.

Smutna wiadomość dla nas wszystkich. Świetny piłkarz, przyjaciel, mąż, tata i świetny wojownik opuścił nas na zawsze. Przede wszystkim, w imieniu całego klubu, wszystkich jego pracowników, zawodników i trenerów, chciałbym wyrazić moje najszczersze kondolencje rodzinie Mariána i wszystkim najbliższym – powiedział dyrektor generalny Viktorii Pilzno, Adolf Šádek.

Ostatni raz Marián Čišovský zakładał koszulkę swojej ukochanej Viktorki w marcu 2014 roku. Pojedynek ze Slovanem Liberec nie zakończył się dla niego pomyślnie, ponieważ doznał urazu kolana. Kilka miesięcy później skromny facet z miasteczka Humenné we wschodniej części Słowacji dowiedział się od lekarzy o przerażającej diagnozie! „Masz stwardnienie zanikowe boczne”.

Podczas swojej wspaniałej kariery popularny Čiša grał w Lidze Mistrzów. Mierzył się przeciwko europejskim gigantom takim jak: FC Barcelona, ​​AC Milan, Manchester City czy FC Bayern.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.