Japonia na własnym obiekcie pokonała 3:0 Kambodżę. Spotkanie odbyło się w ramach II rundy kwalifikacji do Mundialu 2018, który będzie rozgrywany w Rosji.

Przed meczem ekspertom nie trudno było wskazać faworyta, jakimi bez wątpienia byli gospodarze. Wynik pojedynku w 38. minucie otworzył Keisuke Honda, który bezlitośnie wykorzystał złe ustawienie obrony Kambodży. Dla gracza AC Milan było to 30 trafienie w narodowej kadrze. Przez następne fragmenty gry w I odsłonie Japończycy za wszelką cenę próbowali podwyższyć stan meczu, lecz wybornie na linii pracował Sue.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla podopiecznych czterokrotnych zdobywców Pucharu Azji, bo pięć minut po wznowieniu gry do bramki trafił Yoshida, który od czterech sezonów reprezentuje Southampton . Na kolejnego gola kibice na stadionie czekali zaledwie 11 minut, kiedy to popis swoich umiejętności pokazał Shinji Kagawa. Gwiazdor BVB swoim kąśliwym uderzeniem nie dał szans Sue, który w dniu dzisiejszym był nieźle dysponowany. Mimo wszelkich prób Japonia nie potrafiła pognębić w większym stopniu bezradną Kambodżę

Na ten moment goście z trzema porażkami okupują ostatnią lokatę. Z kolei podopieczni Halilhodzicia dzięki wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Japonia 3:0 Kambodża

1:0 Honda (38′)

2:0 Yoshida (50′)

3:0 Kagawa (61′)