Vuković: Nie wystarczy być faworytem tylko na papierze

Aleksandar Vuković / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa wieczorem zmierzy się na wyjeździe z gibraltarskim Europa FC w ramach 1. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy.

Szkoleniowiec wicemistrzów Polski, Aleksandar Vuković przestrzega, aby utrzymać czujność i zawsze mieć szacunek do przeciwnika. – Doświadczenie z poprzednich sezonów nas uczy i wystarczy, żeby utrzymać naszą czujność. Mamy świadomość, że nie wystarczy być faworytem tylko na papierze. Swoją wyższość należy pokazać na boisku i na tym będzie nam najbardziej zależało. Zależy nam również na postawie drużyny, która będzie świadczyć o dużej powadze i szacunku do przeciwnika. To droga do sukcesu w tym dwumeczu – mówi.

Kibice są przekonani, że zespół z Gibraltaru będzie chłopcem do bicia, a Legia Warszawa podobnie jak w sobotę z drugoligową Pogonią Siedlce (6:0) rozniesie rywali. Sam trener podkreśla, że zespół jest po ciężkim obozie, a forma będzie wzrastać z każdym kolejnym spotkaniem. – Wydaje mi się, że każdy może odpowiedzieć, że drużyna jest gotowa do sezonu. Moim zdaniem nie możemy tego stwierdzić po pierwszym czy drugim meczu. To proces, który nadal będzie trwał. Grając już mecze oficjalne będziemy pracować nad naszą formą i podnosić naszą dyspozycję. Patrząc na specyfikę naszego okresu przygotowawczego ciągłe podnoszenie formy musi iść w parze z oficjalnymi meczami – uważa.

W składzie “Wojskowych” z pewnością zabraknie Jarosława Niezgody, Cafy oraz Luisa Rochy – wszyscy narzekają na problemy zdrowotne. Natomiast 22-letni Brazylijczyk Luquinhas nie został jeszcze zgłoszony do kadry na LE.

źródło: legia. com / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *