El.LM: Piast zremisował z BATE w pierwszym meczu I rundy

Piast z Białorusi wraca z dobrym wynikiem.

Joel Valencia

Joel Valencia / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Piasta Gliwice zremisowali z BATE Borysów 1:1 w pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Gliwiczan na prowadzenie wyprowadził Piotr Parzyszek, do remisu doprowadził Stanisław Dragun.

Zdecydowanym faworytem tego meczu było BATE  i każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłoby niespodzianką. Piast jednak zaskoczył wszystkich zdobyciem mistrzostwa Polski i chciał zaskakiwać dalej.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy po upływie kwadransa. Jakub Czerwiński główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale minmalnie się pomylił. W 22. minucie Piast ponownie mógł wyjść na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Tym razem głową strzelał Jorge Félix, jednak jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. Swoją okazję na gola miał też Patryk Dziczek, który zdecydował się na kopnięcie sprzed pola karnego, lecz Anton Szikan pewnie złapał futbolówkę po jego strzale. Kolejna ofensywna akcja mistrzów Polski wreszcie zakończyła się golem. Joel Valencia podał do Toma Hateleya, ten strzelił płasko po ziemi, bramkarz BATE źle interweniował, do futbolówki dopadł Piotr Parzyszek i wyptowadził Piasta na prowadzenie. Do przerwy Piast zasłużenie prowadził z BATE 1:0.

Od początku drugiej połowy BATE ruszyło do ataku, by szybko wyrównać. W 51. minucie sprzed szesnastki strzelał Hervaine Moukam, ale fatalnie kopnął w trybuny. Okazję na podwyższenie wyniku miał także Piast, Szikan jednak świetnie interweniował po uderzeniu Martina Konczkowskiego. Mistrzowie Białorusi w drugiej połowie mocno przycisnęli polską drużynę i w końcu doprowadzili do remisu. Igor Staszewicz zagrał po ziemi w pole karne, tam z pierwszej piłki uderzył Stanisław Dragun i trafił tuż przy słupku. W 69. minucie Piasta na prowadzenie mógł wyprowadzić Mikkel Kirkeskov, ale z rzutu wolnego fatalnie kopnął w trybuny. W końcówce meczu drugą żółtą kartkę otrzymał Dragun i gospodarze mecz kończyli w dziesięciu. Piastowi nie udało się jednak tego wykorzystać i ostatecznie w pierwszym meczu padł remis 1:1.