Vuković: Lechia jest już na dobre drużyną walczącą o najwyższe cele

Aleksandar Vuković / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Będzie to mecz dwóch mocnych drużyn, które mają swoje atuty. Będzie liczyło się to, która drużyna lepiej zrealizuje swoje założenia – twierdził Aleksandar Vuković przed hitem 10. kolejki z Lechią Gdańsk.

W środę “Wojskowi” odnieśli pewne zwycięstwo w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice (2:0) i w następnej rundzie zmierzą się w klasyku z Widzewem Łódź. – Rzadko zdarza mi się trafiać z jakąkolwiek prognozą ale mam świadków na to, że mówiłem, iż Widzew Łódź będzie naszym kolejnym rywalem w Pucharze Polski. To jeden z klasyków polskiej piłki i nigdy się to nie zmieni. Widzew powoli wraca i buduje swoją pozycję i kwestią czasu jest to, jak znów znajdzie się w ekstraklasie. Fakt, że ograli Śląsk świadczy o tym, że to dobra drużyna. Ten mecz jednak dopiero za jakiś czas. Z tego co pamiętam, na Widzewie grałem więcej, niż raz i nie przypominam sobie, żebym tam przegrał – zdradza Serb.

– Lechia jest już na dobre drużyną walczącą o najwyższe cele, dlatego można nazywać ten mecz „derbami”. Na pewno lepiej znam Łukasza Smolarowa, z którym spędziłem czas na kursie UEFA Pro. Dojeżdżaliśmy wspólnie, ponieważ on również związany jest z Warszawą. Kolegów z kursu trzeba było określić jednym zdaniem, takie było jedno z zadań, i pamiętam, że określiłem go słowem „inteligentny”. Sztab Lechii tworzy mocną ekipę – mówi szkoleniowiec. – Będzie to mecz dwóch mocnych drużyn, które mają swoje atuty. Będzie liczyło się to, która drużyna lepiej zrealizuje swoje założenia i z większą pewnością będzie sobie poczynała na boisku. Wtedy zobaczymy, który z poszczególnych zawodników się wyróżni – zakończył Vuković.

źródło: legia.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *