Urugwaj pokonał Arabię i awansował do 1/8 finału Mistrzostw Świata

Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Urugwaju pokonała Arabię Saudyjską 1:0 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata. Pewny awans ma też Rosja.

W drugim dzisiejszym meczu zmierzyły się drużyny Urugwaju i Arabii Saudyjskiej, czyli reprezentacje z grupy A, Urusi za wszelką cenę chciał wygrać, by przypieczętować awans, Saudyjczycy, aby wierzyć jeszcze w wyjście z grupy, musieli pokonać rywali z Ameryki Południowej.

Pierwszą groźną okazję, Urugwaj stworzył sobie w 13. minucie. Martín Cáceres dograł po ziemi w szesnastkę, a tam fatalnie przestrzelił Edinson Cavani. Ze strony Arabii Saudyjskiej odpowiedział Fahad Al Muwallad, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale piłka nie zagroziła bramce Fernando Musleri. Chwilę później Urugwajczycy wyszli na prowadzenie. Carlos Sánchez dośrodkował z rzutu rożnego, bramkarz Arabii minął się z piłką, a do pustej bramki skierował ją Luis Suárez.

Podopieczni Juana Antonio Pizziego mieli problemy z przedostaniem się w pole karne Urugwaju, więc próbowali strzałów z dystansu, ale po takich próbach piłka lądowała na trybunach. Do przerwy Urugwaj prowadził z Arabią Saudyjską 1:0.

Na początku drugiej połowy, drugą bramkę mógł zdobyć Suárez, napastnik Barcelony strzelał z rzutu wolnego, lecz świetną interwencją popisał się Mohammed Al Owais. Gola do asysty mógł dołożyć także Sánchez, który główkował po dośrodkowaniu Edinsona Cavaniego, strzał pomocnika Monterrey był jednak bardzo niecelny. Ostatecznie więcej goli nie padło, Urugwaj pokonał Arabie Saudyjską i zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Dzięki zwycięstwu podopiecznych Óscara Tabáreza awans pewny ma też Rosja. Arabia zagra z Egiptem o honor, bo obie drużyny nie mają już szans na awans.