UEFA wszczęła postępowanie wobec Jose Mourinho po finale Ligi Europy

asroma.com

UEFA oficjalnie wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko trenerowi AS Romy – Jose Mourinho za obrazę sędziego Anthony’ego Taylora po porażce w finale Ligi Europy z Sevillą po serii rzutów karnych.

W dzisiejszym oświadczeniu komisja dyscyplinarna UEFA przedstawiła serię zarzutów postawionych obu klubom po ognistym finale na stadionie Puskas Arena w Budapeszcie.

Kibice z Hiszpanii oraz Włoch wrzucali przedmioty na murawę i odpalili środki pirotechniczne. AS Romę oskarżono o liczne akty zniszczenia i zakłócania porządku publicznego. W szczególności sam Mourinho został oskarżony o obraźliwy język wobec angielskiego sędziego – Anthony’ego Taylora.

Portugalski trener został przyłapany jak rzucał obelgi w kierunku arbitra na parkingu. Takie zachowanie, a także liczne wzmianki o sędziowaniu w wywiadach i na konferencji prasowej pomogły stworzyć atmosferę, w której następnego dnia kibice Romy zaczepili Taylora i jego rodzinę na lotnisku w Budapeszcie. “Sky Sport Italia” podała, że dwóch fanów zostało aresztowanych, a jeden z nich w dalszym ciągu pozostaje w areszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.