Mourinho ledwo objął Fenerbahce… i już ucina spekulacje transferowe

Fot. Fenerbahce

Jose Mourinho szybko bierze się do pracy w Fenerbahce.

Już od pierwszych chwil po objęciu stanowiska menedżera Fenerbahce, Jose Mourinho zdążył rozwiać wszelkie spekulacje dotyczące potencjalnych transferów. Portugalski szkoleniowiec, znany ze swojego doświadczenia i charyzmatycznych wystąpień, stanowczo zaprzeczył informacjom sugerującym, że planuje sprowadzić do tureckiego klubu swoich byłych podopiecznych z AS Roma.

Sytuacja transferowa w Fenerbahce

Podczas niedawnej konferencji prasowej, Mourinho, który dopiero co zakończył współpracę z włoskim klubem, skupił się na przedstawieniu swojej wizji pracy w nowym środowisku. “Nie rozmawiałem z nikim o konkretnych transferach. Skupiamy się na projekcie i stabilności, które chcemy wprowadzić”, stwierdził Mourinho.

Zapewnił również, że w trakcie rozmów z zarządem Fenerbahce nie padły żadne konkretne nazwiska. “Nie mówiliśmy o konkretnych osobach, a o profilach zawodników, którzy mogliby wzmocnić nasz zespół”, dodał.

Decyzja o dołączeniu do Fenerbahce

Decyzja o przejęciu sterów w Fenerbahce nie była podyktowana przeszłymi relacjami, a aktualnymi potrzebami i możliwościami, jakie oferuje klub. Mourinho przyznał, że kluczowym aspektem, który przyciągnął go do Istanbulu, był bezpośredni kontakt ze strony dyrektora sportowego Fenerbahce, Mario Branco, a następnie rozmowy z prezesem Ali Kocem.

Ostateczną decyzję, jak zaznaczył, podjął samodzielnie, kierując się własnymi przekonaniami oraz oceną potencjału projektu. “Zawsze byłem niezależnym trenerem, nie prosząc o pozwolenie ani zgody. Moje decyzje dyktowane są przez przekonanie o słuszności wyboru, nie przez poprzednie zobowiązania”.

Źródło: Football ItaliaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.