UEFA ukarała węgierską federację piłkarską

facebook.com/uefaeuro

UEFA w opublikowanym oświadczeniu podała, że postanowiła ukarać węgierski związek piłki nożnej karą trzech meczów przy pustych trybunach. Na poczet kary wliczono również wpłatę 100 tysięcy euro. Wszystko to ma związek z nieodpowiednim zachowaniem węgierskich kibiców podczas EURO 2020.

Stadion w Budapeszcie był jednym z tych, który podczas EURO 2020 najbardziej tętnił życiem. Wszystko to dzięki fanatycznym kibicom węgierskiej reprezentacji, którzy tworzyli niesamowitą atmosferę. Jak się okazało nie każda część dopingu spodobała się w Europejskiej Unii Piłkarskiej.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

UEFA postanowiła ukarać tamtejszą federację piłkarską karą trzech meczów, które rozegrane mają być przy pustych trybunach. Jak jednak zaznaczono, kara nie będzie dotyczyła trwających eliminacji Mistrzostw Świata, które rozgrywane są pod egidą FIFY.

Zastrzeżenia UEFY dotyczą niestosownych okrzyków, które kibice reprezentacji Węgier mieli intonować podczas meczów EURO 2020. Najwięcej kłopotów miał „stworzyć” mecz Węgry – Francja, podczas którego miało dość do rasistowskich zachowań po stronie gospodarzy. Wówczas obrażani mieli być czarnoskórzy zawodnicy ekipy Didiera Deschampsa.  UEFA zgłosiła swoje uwagi również do meczów z Portugalią oraz Niemcami, ale one nie były brane pod uwagę w nadawaniu kary.

EURO 2020: Wyjątkowe wsparcie reprezentacji Włoch podczas finału


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.