Dembele źródłem przychodów w Barcelonie?

Dembele

twitter: equipedefrance

Ousmane Dembele podczas ostatniego meczu Francji na mistrzostwach Europy doznał urazu, który może wyeliminować go z gry nawet na trzy miesiące. Z tego powodu Barcelona może domagać się od FIFA odszkodowania za czas, który zawodnik straci na leczenie kontuzji.

Jak stwierdzono w dokumencie FIFA wydanym w 2018 roku i zaktualizowanym w 2019 roku, klub może ubiegać się o rekompensatę za kontuzję swojego zawodnika, której doznał na zgrupowaniu reprezentacji narodowej w okresie od 1 styczna 2019 roku do 31 grudnia 2022 roku. Nie obejmuje to przypadków śmierci, trwałego kalectwa oraz innych strat dla klubów, takich jak koszty leczenia.

Maksymalna kwota odszkodowania od FIFA, jaką klub może otrzymać wynosi 7,5 miliona euro rocznie i 20 584 euro dziennie. Oblicza się ją podstawie pensji zawodnika, nie wliczając w to zmiennych, jeśli takowe występują. Kwotę nalicza się od północy po tym jak zawodnik wróci do domu lub po 48 godzinach od opuszczenia zgrupowania. Budżet jakim FIFA dysponuje na odszkodowania wynosi 80 milionów na rok.

Jeśli Barcelona zechce skorzystać z tych pieniędzy, musi złożyć wymagane dokumenty do FIFA; nie później niż 28 dni od doznania kontuzji przez Dembele. Uraz piłkarza miał miejsce 19 czerwca, dlatego też klub ma czas do 16 lipca. Oprócz odszkodowania od FIFA, klub może liczyć na pieniądze z ubezpieczenia, jakie wykupił Francuski Związek Piłki Nożnej.

źródło: sport.es

Operacja

Tuż po doznaniu kontuzji, klub poinformował, że zawodnik będzie musiał poddać się operacji ścięgna mięśnia uda przy prawym kolanie. Klub nie podał czasu absencji piłkarza, ale media spekulują, że czekają go 3-4 miesiące przerwy od gry.

Dzisiaj klub oficjalnie poinformował, że Dembele przejdzie operację kolana w Finlandii, która została zaplanowana na 28 czerwca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.