Eliminacje do Mistrzostw Świata: Anglicy zlali Węgrów i napili się z kibicami

Anglicy po wygranej z Węgrami umocnili się na pozycji lidera grupy I.

Anglicy po wielkim sukcesie na EURO nadal są głodni sukcesów i nie wyobrażają sobie nie awansować na przyszłoroczny Mundial. Trzeba przyznać, że konsekwentnie realizują swój plan. Po czterech meczach w grupie I mają komplet punktów. Bilans bramkowy? 13 bramek strzelonych i jedna stracona. Imponujące.

Pierwsza połowa meczu nie była zachwycająca. Jedyną okazją był strzał Harry’ego Kane’a, który jednak wylądował nad poprzeczką. Znacznie ciekawiej było w drugiej połowie, nie tylko na boisku, ale także poza nim. W 50′ minucie w polu karnym Harry Kane przejął utraconą piłkę i oddał niesamowity strzał. Jednak Peter Gulacsi przewidział ten strzał i doskonale obronił. Zaledwie pięć minut później Mason Mount wywalczył piłkę, posłał ją do Raheema Sterlinga a ten takich akcji nie zwykł marnować. Zaledwie osiem minut później do piłki wyskoczył Kane i skierował głową piłkę do siatki. Imiennik kapitana Anglików z Manchesteru United, Harry Maguire też mógł tego wieczora cieszyć się z gola i także strzelonego głową. W 78′ minucie piękną, indywidualną akcję przeprowadził Sterling, ale Gulacsi wyczuł jego intencję. Na koniec spotkania biednych Węgrów dobił Declan Rice, który wykorzystał podanie Jacka Grealisha. 4:0 dla “Synów Albionu”! Z tej radości Declan Rice i Jack Grealish pili piwo z kubków, które na murawę rzucili węgierscy kibice..

Puskás Aréna, Budapeszt

Węgry – Anglia 0:4

Sterling 55′, Kane 63′, Maguire 69′, Rice 87′

Węgry: Gulacsi – Kecskes, Orban, Szalai – Bolla (Varga 70′), Kleinheisler (Gazdag 82′), Schafer, Fiola – Sallai (Salloi 66′), Szoboszlai – Szalai

Anglia: Pickford – Shaw, Maguire, Stones, Walker – Rice (Henderson 88′), Phillips – Grealish (Saka 88′), Mount (Lingard 84′), Sterling – Kane

Żółte kartki: Bolla 35′, Orban 58′, Gazdag 89′ – Rice 54′, Sterling 56′

Sędzia: Cuneyt Cakir

W meczu outsiderów grupy Andora pokonała San Marino 2:0. Dwa gole dla drużyny gospodarzy strzelił Marc Vales.