UEFA szykuje reorganizację Euro 2020. Zaległy turniej tylko w jednym kraju?

Euro 2020

Getty Images

Przełożone na kolejny rok ze względu na pandemię koronawirusa mistrzostwa Europy 2020 mogą przejść kolejną reorganizację. Jak donoszą francuskie media, UEFA może odejść od pierwotnej koncepcji rozegrania turnieju w 12 europejskich miastach i zorganizować go w jednym państwie.

Pandemia COVID-19 nie ustaje. Mając na uwadze kolejną falę zakażeń, europejska piłkarska centrala rozważa wprowadzenie nowej koncepcji, która pozwoliłaby na swobodne rozegranie Euro 2020. Organizację mistrzostw mieliby przejąć Rosjanie. Głównym czynnikiem przemawiającym za ich kandydaturą jest odpowiednia jakość infrastruktury, będąca spuścizną po mistrzostwach świata zorganizowanych przez Rosję w 2018 roku. Kolejnym argumentem jest niski współczynnik dziennych zakażeń, którym Rosja może się pochwalić.

Drugim powodem takiej decyzji uznaje się konflikt militarny na linii Azerbejdżan – Armenia. Stolica tego pierwszego kraju, Baku, w tym momencie jest jednym z miast-gospodarzy turnieju. UEFA wyraża chęć odbioru prawa organizacji spotkań w ramach Euro 2020 na terenie tego kraju.

W oczekiwaniu na ostateczne decyzje, w listopadzie zostanie rozegrana decydująca faza baraży, która wyłoni brakujących uczestników. Jak wiadomo, reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią i Szwecją. Trzecim rywalem polskiej drużyny narodowej zostanie zwycięzca pary Irlandia Północna – Słowacja.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.