PKO BP Ekstraklasa: Legia pewnie pokonuje Wartę

Legia Warszawa

Artur Boruc, Legia Warszawa | fot. Mikołaj Barbanell

Legia Warszawa zaliczyła spacerek w zaległym meczu z Wartą Poznań. Piłkarze Czesława Michniewicza wygrali w Grodzisku Wielkopolskim 3:0.

Warta grała przyzwoicie i daleko od własnej bramki do 10 minuty. Potem spotkanie zaczęło przypominać sparing, w którym bierze udział tylko jeden zespół. Legia dominowała i z łatwością strzelała bramki. W 13 minucie, podopieczni Czesława Michniewicza rozklepali defensywę Warty, a całą akcję wykończył Paweł Wszołek. Następnie podawał Walerian Gwilia, a Adriana Lisa pięknym strzałem pokonał Filip Mladenović. W 28 minucie, Tomáš Pekhart trafił w słupek. Chwilę później, snajper klubu ze stolicy podwyższył wynik, zdobywając gola głową. W 42 minucie, Lis poradził sobie z próbą Wszołka.

W drugiej połowie mecz był nudny, a Warta nie prezentowała wiele w ofensywie. Legia w pełni kontrolowała wydarzenia boiskowe. Warto wspomnieć, że na drugą część gry nie wyszedł Artura Boruc – został zmieniony przez Cezarego Misztę. W 78 minucie, wreszcie coś pożytecznego zrobiła Warta. Rzut rożny dla gospodarzy mógł zakończyć się golem, ale strzał Bartosza Kieliby wybił z linii bramkowej Josip Juranović. Potem odpowiedziała Legia za sprawą niecelnego strzału Domagoja Antolicia.

02.11.2020r, 6. kolejka PKO BP Ekstraklasa, Stadion Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski (Poznań)

Warta Poznań 0:3 Legia Warszawa (0:3)

Paweł Wszołek 12′, Filip Mladenović 23′, Tomas Pekhart 30′.

Warta Poznań: Lis; Grzesik (Spychała 68′), Kuzdra, Ivanov, Kieliba, Szmyt, Trałka, Kupczak, Janicki (Jakóbowski 46′), Rodriguez (Handzlik 70′), Kuzimski.

Legia Warszawa: Boruc (Cezary Miszta 46′); Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović, Gwilia (Kapustka 60′), Slisz (Martins 75′), Antolić, Wszołek (Stolarski 75′), Valencia, Pekhart (Rosołek 75′).

Żółte kartki: Rodriguez, Kieliba, Antolić