UEFA Euro 2020: Pewna wygrana Holandii, Austria na drugim miejscu w grupie

Holandia

Źródło: twitter.com/UEFAcom_es

W ostatnich dwóch rywalizacjach w grupie C Holandia pokonała w Amsterdamie Macedonię Północną 3:0, zaś w rywalizacji Ukrainy z Austrią lepsi okazali się być ci drudzy. Taki wynik sprawia, że podopieczni Franco Fody awansują z drugiego miejsca do fazy pucharowej. Ukraina zaś musi liczyć na korzystne wyniki w innych grupach.

Macedonia Północna – Holandia 0:3

Holendrzy po dwóch spotkaniach nie zamierzali się zatrzymywać. Dziś potwierdzili swoją siłę z najsłabszym przeciwnikiem w grupie, czyli Macedonią Północną. Strzelanie rozpoczął w 24. minucie gry Memphis Depay, który wykorzystał zagranie od Malena. W drugiej połowie dublet ustrzelił kapitan reprezentacji Georginio Wijnaldum. Dwukrotnie wykorzystał swój spryt oraz podania od Depay’a. Rywale nie mieli szans na strzelenie chociażby gola honorowego.

Ukraina – Austria 0:1

To starcie decydowało o tym, która z ekip wyjdzie z grupy z drugiego miejsca. Od samego początku tempo i styl gry narzucili Austriacy. W 21. minucie Christoph Baumgartner znalazł się w idealnej sytuacji i dał prowadzenie swojej drużynie. Pomimo licznych ataków ze strony trenera Fody piłka ani razu nie zatrzepotała w bramce strzeżonej przez Georgiego Bushchana. Tym samym to Austria będzie kontynuować grę w fazie pucharowej, zaś Ukraina musi poczekać na wyniki innych spotkań.