Koeman: Kontuzja Dembele to wielki pech

Ronald Koeman

fcbacelona.com

Ronald Koeman po krótkim pobycie w Holandii wrócił dziś do Barcelony, a na lotnisku czekali już na niego dziennikarze. Szkoleniowiec Barcy skomentował kilka bieżących spraw dotyczących klubu.

Holender podkreślił, że Barcelona musi wzmocnić kadrę, aby walczyć o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie. Trener odniósł się również do ostatnich spotkań z Joanem Laportą:

–  „Dla obu stron to było dość niewygodne 10 dni. Klub, prezydent i ja bardzo chcemy rozpocząć kolejny sezon, oby z kibicami na stadionie. Przeanalizowaliśmy zeszły sezon. Pod koniec sezonu ligowego nie byliśmy na naszym najlepszym poziomie. Obecnie pracujemy nad polepszeniem kadry i musimy podjąć decyzje, staramy się wzmocnić kadrę. Aby aspirować do największych celów, trzeba się wzmacniać.”

Przyszłość Leo Messiego wciąż nie jest znana, a sam Koeman nie do końca wie, czy będzie mógł liczyć na Argentyńczyka w przyszłym sezonie:

–  „Nie wiem czy będę mógł polegać na nim [Messim] w przyszłym sezonie. Klub pracuje nad osiągnięciem porozumienia. Jest bardzo ważnym graczem dla przyszłości Barcelony.”

W ostatnim meczu pomiędzy Francją a Węgrami, Ousmane Dembele doznał kolejnej kontuzji mięśniowej, a trener Barcelony powtórzył swoje wsparcie dla swojego podopiecznego:

–  „Nie mogę powiedzieć zbyt wiele. To pech, że doznał kontuzji. Trzeba to zaakceptować i przeanalizować. Teraz jesteśmy na wakacjach, choć myślimy już o kolejnym sezonie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *