UEFA Awards 2020: Lewandowski piłkarzem roku. Dominacja Bayernu

Robert Lewandowski

Podczas ceremonii w Genewie poznaliśmy laureatów w plebiscycie UEFA za sezon 2019/20.

Plebiscyt zdominowali przedstawiciele Bayernu Monachium, którzy triumfowali w pięciu kategoriach. W tym w dwóch zwyciężył kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski.

Jedynym piłkarzem spoza Bayernu wśród zwycięzców był Kevin de Bruyne z Manchesteru City. Belg został wybrany najlepszym pomocnikiem roku.

Bramkarz Roku: Manuel Neuer

Obrońca Roku: Joshua Kimmich

Pomocnik Roku: Kevin de Bruyne

Napastnik Roku: Robert Lewandowski

Trener Roku: Hansi Flick

Piłkarz Roku: Robert Lewandowski

Lewandowski w poprzednim sezonie sięgnął z Bayernem po triumf w Lidze Mistrzów, w Bundeslidze i Pucharze Niemiec, a w każdych z tych rozgrywek był najlepszym strzelcem. W Bundeslidze zdobył 34 bramki, w LM 15, a w Pucharze Niemiec sześć. Łącznie trafił 55 razy w 47 meczach. W finale LM w Lizbonie Bawarczycy pokonali Paris Saint-Germain 1:0, po golu Francuza Kingsleya Comana.