Udany powrót Crveny do Ligi Mistrzów. Bezbramkowy remis w Belgradzie

sscnapoli.it

Napoli zremisowało z Crveną Zvezdą 0:0 w meczu grupy C Ligi Mistrzów. Spotkanie w pierwszym składzie rozpoczęli Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik, ale żaden z Polaków nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Jak będzie wyglądał ten mecz spodziewał się chyba każdy. Napoli według oczekiwań opanowało boiskowe poczynania już od pierwszego gwizdka, ale dość długo musiało czekać na pierwszą groźną akcję. W 18. minucie Insignie wykorzystał brak krycia przed polem karnym i potężnie uderzył z linii szesnastki, ale jego strzał odbił się od poprzeczki. W 30. minucie przed szansą stanął Milik. Polak otrzymał świetne podanie za plecy obrońców, przyjął piłkę, ale jego strzał obronił nogami bramkarz gospodarzy. Zespół z Belgradu grał bardzo solidnie w destrukcji i nie pozwalał graczom Napoli na zbyt wiele, dzięki czemu Serbom udało się dowieźć remis do przerwy.

Co znaczy obrona

Na groźne sytuacje w drugiej połowie musieliśmy trochę poczekać. W 57. minucie Napoli otrzymało rzut wolny. Po strzale ze stojącej piłki blisko gola był Mario Rui, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Niecałe dziesięć minut później powinno być 1:0 dla Napoli. Po dobrym podaniu od Callejona przed szansą stanął Mertens, ale pomylił się nieznacznie. Defensywa Crveny była w tym meczu niezwykle solidna i to dzięki świetnej organizacji w grze obronnej gospodarzy Napoli miało tak duże kłopoty ze zdobyciem bramki. Do końca spotkania Włosi próbowali, kreowali i strzelali, ale nie przyniosło to skutku. Po czterech doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie i Serbowie mogli cieszyć się z naprawdę dobrego powrotu do Ligi Mistrzów po 27 latach.

Crvena Zvezda – Napoli 0:0 (0:0)

Crvena: Borjan – Rodić, Savić, Degenek, Stojković – Krstićić, Jovicić (Jovancić 56′), Marin (Simić 87′), Causić, El Fardou Ben – Boakye (Pavkov 81′)

Napoli: Ospina – Rui, Koulibaly, Albiol, Hysaj – Ruiz, Allan (Mertens 61′) Zieliński (Hamsik 75′) – Insignie, Milik, Callejon (Ounas 75′)