Atlético zdobywa trzy punkty w Księstwie Monako

Atletico Madryt, radość po bramce, Diego Costa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Obecność Księcia Alberta II. nie przyniosła szczęścia AS Monaco. Atlético wygrało premierowe spotkanie Ligi Mistrzów 2:1.

Od samego początku spotkania, to Atlético robiło lepsze wrażenie na Stadionie Louisa II. Wicemistrzowie Francji z zeszłego sezonu nerwowo weszli w mecz, co dało pierwsze objawy przy stracie gola. Wówczas zostali uratowani przez sędziego, który dopatrzył się faulu gracza z Madrytu. Gospodarze skupili się na grze obronnej i szybkim wyprowadzaniu kontrataków. Jeden z nich zakończył się szczęśliwym dla Monaco chaosem w polu karnym przeciwnika, w wyniku czego Samuel Grandsir otworzył wynik spotkania na korzyść drużyny z Księstwa Monako.

Korzystny wynik gospodarzy utrzymał się przez nieco ponad dziesięć minut. Zdobywcy Ligi Europy z poprzedniego sezonu odpowiedzieli dwoma golami jeszcze przed przerwą. Najpierw rozbili obronę długimi podaniami po ziemi, następnie wykorzystali nieporadność defensywy Monaco przy rzucie rożnym.

Druga połowa dostarczyła mniej emocji. Zabrakło bramek i brakowało sytuacji o realnym zagrożeniu dla bramkarzy. Tym razem lepiej wypadli gospodarze, którzy do końca próbowali wywalczyć remis. Najlepszą sytuację w doliczonym czasie miał Kamil Glik, lecz Polak uderzył z główki obok słupka. Dwadzieścia minut gry w barwach hiszpańskiej ekipy otrzymał Thomas Lemar. Ex-piłkarz AS Monaco otrzymał brawa od miejscowej publiki.

AS Monaco – Atlético Madryt 1:2 (1:2)
1:0 – Samuel Grandsir (18.)
1:1 – Diego Costa (32.)
1:2 – José Giménez (45.)