Enis Destan

fot. Warta Poznań

Napastnik młodzieżowej reprezentacji Turcji, 20-letni Enis Destan, został wypożyczony do Warty Poznań z Trabzonsporu. Kontrakt zawodnika obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Enis Destan pochodzi z Izmiru, ponad 4-milionowego miasta z zachodniej części Turcji. Jest wychowankiem akademii piłkarskiej Altinordu, która przedstawia się jako największa i najbardziej nowoczesna w ojczyźnie nowego piłkarza „Zielonych”. Wywodzą się z niej m. in. reprezentanci Turcji: Caglara Soyuncu i Cengiza Undera.

Do końca ubiegłego roku zawodnikiem Altinordu FK był także Enis Destan. Po rozegraniu 47 meczów i strzeleniu 16 goli przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Trabzonsporu. W maju świętował z tym klubem mistrzostwo, choć nie wystąpił ani razu w Super Lidze, a jedyny mecz w barwach drużyny z Trabzonu zaliczył w Pucharze Turcji.

20-latek przeniósł się do stolicy Wielkopolski na trwające jeden sezon wypożyczenie. W jego umowie nie ma klauzuli wykupu.

Enis jest w swoim kraju uważany za duży talent. Cieszymy się, że przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Warty Poznań, tym bardziej, że ten transfer czasowy wymagał od nas dużego zaangażowania. To zawodnik o dużym potencjale i teraz przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego środowiska do tego, by mógł się rozwijać – powiedział Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu.

Napastnik podchodzi do kwestii gry w Ekstraklasie bardzo ambitnie:

Moim wielkim marzeniem było zagrać gdzieś w Europie i mam nadzieję, że uda mi się spełnić to marzenie w Warcie Poznań. Chciałbym się tu przede wszystkim rozwinąć jako piłkarz, a wierzę w to, że swoją grą, bramkami i asystami pomogę drużynie. Chciałbym w tym sezonie strzelić ok. 10-15 goli w Ekstraklasie. Wiem, że to ambitny plan, ale wierzę w to, że uda mi się go spełnić – stwierdził w wypowiedzi udzielonej klubowym mediom.

Źródło: Warta Poznań


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.