Pierwszy gol Przemysława Płachety od 686 dni. Birmingham City lepsze od Huddersfield [VIDEO]

@BCFC

Przemysław Płacheta strzelił premierową bramkę w barwach Birmingham City. Reprezentant Polski zdobył decydującego gola w wygranym 2:1 meczu z Huddersfield Town.

Przemysław Płacheta ostatnie dwa sezony spędził w Norwich City, w którym miał problemy z regularną grą w wyjściowym składzie. Po spadku klubu z Premier League udał się na roczne wypożyczenie do Birmingham City.

Skrzydłowy już w swoim drugim występie w nowych barwach wpisał się na listę strzelców. Polak w piątkowy wieczór pokonał Lee Nicholls’a, bramkarza Huddersfield Town, podwyższając prowadzenie Birmingham City na 2:0. Pod koniec pierwszej połowy piłkarz sprytnym uderzeniem z pola karnego umieścił piłkę w siatce. Przy jego strzale spory błąd popełnił golkiper gości, który mógł zachować się  lepiej.

Gospodarzy na prowadzenie już w 5. minucie meczu wyprowadził Scott Hogan, który wykorzystał precyzyjne dogranie Juninho Bacuna z prawej strony boiska. Dla irlandzkiego napastnika to premierowy gol w sezonie 2022/2023.

W drugiej połowie drużyna przyjezdnych strzeliła bramkę kontaktową. Trafienie Danny’ego Warda nie wystarczyło jednak, by wywieźć z zachodniej części Anglii choćby punkt.

Drużyna Przemysława Płachety z dorobkiem czterech punktów zajmuje 1. miejsce w tabeli Championship. W następnej serii gier zespół Lee Bowyer’a wybierze się w delegację do Walii na mecz z Cardiff City. Początek starcia w sobotę, 13 sierpnia o godzinie 13:30.

Inny reprezentant Polski, występujący w Birmingham City, Krystian Bielik znalazł się poza kadrą meczową z powodów zdrowotnych.