Trwają poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Niemiec

źródło: facebook.com/uefaeuro

Joachim Löw zakończy współpracę z reprezentacją Niemiec po tegorocznym Euro. Ruszyły już poszukiwania jego następcy. Wśród faworytów do objęcia tego stanowiska są Jürgen Klopp i Hans-Dieter Flick, podaje Christian Falk.

Obaj trenerzy są absolutną światową czołówką, o ich zatrudnienie ubiega się każdy zespół. Nic dziwnego, że DFB widzi w nich naturalnych następców Joachima Loewa. Jedyny problem może być bardzo prozaiczny, obaj szkoleniowcy mają swoje kluby i na razie nie zamierają z nich odchodzić.

Jeśli mówimy o opuszczeniu swojego miejsca zatrudnienia, to zdecydowanie bliżej jest Klopp. Niemiec nie ma za sobą udanego czasu w Liverpoolu. Negatywne nastroje mogą pogorszyć się jeszcze bardziej podczas dzisiejszego wieczora. Liverpool rozegra rewanżowe spotkanie z RB Lipsk, a sprawa awansu wcale nie jest zamknięta.

Klopp zabrał natychmiastowo głos w tej sprawie. – Nie, nie będę dostępny w kontekście prowadzenia reprezentacji latem ani po lecie. Mój kontrakt jest ważny jeszcze przez trzy lata. Sprawa jest prosta – gdy podpisujesz umowę, starasz się jej dotrzymać. Jestem pewny, że niemiecka federacja znajdzie odpowiednie rohzwiązanie – powiedział.

Na drugim biegunie jest Hans Flick. Trener Bayernu Monachium cieszy się dobrą formą swojego zespołu. Po raz drugi zmierza po mistrzostwo kraju, a jedynym zespołem mogącym mu zagrozić jest RB Lipsk. Kolejnym celem jest również Liga Mistrzów. Nie wydaje się, że trener monachijczyków będzie chciał porzucić swoją posadę i stać się selekcjonerem reprezentacji Niemiec.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *