Dwukrotny mistrz Słowacji wzmocnił Chojniczankę

http://mkschojniczanka.pl/


Już po rozpoczęciu rundy wiosennej drugoligowa Chojniczanka Chojnice dokonała jeszcze jednego wzmocnienia swojego składu. Do trzeciej drużyny II ligi dołączył 32-letni słowacki obrońca Peter Kleščík, który ma w swoim CV m.in. dwa mistrzostwa Słowacji.

Pomimo tego, że Peter Kleščík zdecydowaną większość kariery spędził w rodzimym AS Trenčín, to jego piłkarskie CV jest stosunkowo bogate. Występujący na środku obrony Słowak w sezonach 2014/15 i 2015/16 dwukrotnie sięgnął ze swoim zespołem po podwójną koronę zdobywając mistrzostwo Słowacji i Puchar Słowacji. Nowy piłkarz Chojniczanki łącznie wystąpił w ponad 270 spotkaniach słowackiej ekstraklasy.

Zdobyte tytuły zaprocentowały także grą w eliminacjach europejskich pucharów. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy Kleščík wystąpił w 20 spotkaniach (pięć w eLM i 15 w eLE), w tym w dwumeczu z Legią Warszawa z sezonu 2016/17. Prócz tego Słowak mógł wystąpić także w rozegranym dwa lata później dwumeczu z Górnikiem Zabrze, jednak wówczas znalazł się poza kadrą na oba spotkania.

Na początku ubiegłego roku Kleščík zdecydował się na opuszczenie swojej ojczyzny i przeniósł się do występującego w czeskiej ekstraklasie 1.FK Příbram, gdzie jednak furory nie zrobił i zanotował przez ponad rok zaledwie 13 występów w lidze.

Pomimo dość zaawansowanego wieku, taki ruch transferowy Chojniczanki jest jednym z najciekawszych podczas ostatniego okienka transferowego. Na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce nie ma w tym momencie zawodnika z tak bogatym CV i z podobnym doświadczeniem na poziomie Ekstraklasy u naszych południowych sąsiadów. W zależności od ewentualnych zaległości w treningach Kleščík powinien w niedługim czasie wskoczyć do podstawowego składu Chojniczanki. Jego rywalami w walce o pierwszy skład będą przede wszystkim Marcin Grolik oraz jego rodak Martin Klabník.

O potrzebie wzmocnienia rywalizacji na pozycji środkowego obrońcy wiedzieliśmy już po rundzie jesiennej. Jednak pewne okoliczności spowodowały, że nie doszło wówczas do pozyskania zawodnika na tę pozycję. Ostatecznie uznaliśmy z trenerem, że w kontekście naszych wiosennych planów, zawodnik, który będzie wzmocnieniem jest nam bardzo potrzebny. Wśród polskich zawodników nie było już nikogo kto spełniłby nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na kierunek zagraniczny. Peter jest doświadczonym graczem o wysokim jak na drugą ligę potencjale, dlatego wiążemy z nim spore nadzieję i liczymy, że nam bardzo pomoże w walce o awans do pierwszej ligi – powiedział dyrektor sportowy Chojniczanki Dawid Frąckowiak na łamach oficjalnej strony klubu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.