Triumf Realu na Balaidos! Królewscy w osłabieniu pokonali Celtę Vigo

goal.com

W kolejnym dniu zmagań pierwszej kolejki La Ligi Real Madryt udał się do Galicji na mecz z Celtą. Królewscy bez większych problemów rozprawili się z ekipą Frana Escriby pokonując ich 3:1. Od 56. minuty grali w osłabieniu, lecz nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa.

Gdy Zinedine Zidane odsłonił karty przed pierwszym gwizdkiem wielu mogło poczuć pewien zawód. Niby klub wydał na transfery niemalże 300. milionów euro, a żadnego nowego nabytku nie było dziś w pierwszej jedenastce. Jednak Zidane wiedział co robi. Wiedział kogo posłać do boju, by już na wstępie osiągnąć cel – zwycięstwo. Celta również miała swoje kłopoty co tylko ułatwiło grę Królewskim. W składzie gospodarzy zabrakło między innymi Hugo Mallo oraz Santiego Miny – nowego nabytku Celty. Pierwszy gol padł w 12. minucie autorstwa Karima Benzemy. Francuz wykorzystał zagranie od Garetha Bale’a i pewnym strzałem pokonał Rubena Blanco. Kolejne minuty zwiastowały, że będzie tylko lepiej. Królewscy stłamsili Celtę do takiego stopnia, że ci oddali tylko jeden strzał na bramkę Belga, w dodatku niecelny.

Ciekawie zaczęło robić się w drugiej części spotkania. Gospodarze postawili się Realowi. W konsekwencji w 56. minucie z boiskiem musiał pożegnać się Luka Modrić za ciężki faul na Denisie Suarezie. Wydawało się, że wszystko zmierza ku lepszemu. Niestety dla nich chwilę później Toni Kroos oddał kapitalny strzał zza pola karnego, z którym Blanco nie miał szans sobie poradzić. Real kontrolował grę na boisku. W 80. minucie Lukas Vazquez podwyższył rezultat na 3:0. W doliczonym czasie gry rezerwowi Celty przeprowadzili akcję, która dała gola honorowego. Strzelcem bramki został 18-letni Iker Losada.