Transfer Dembélé coraz droższy. Barcelona zapłaci kolejne miliony?

Dembele

Twitter FC Barcelona

Jeśli Ousmane Dembélé rozegra mecz z Deportivo Alavés, FC Barcelona będzie zmuszona do dopłacenia kolejnych pięciu milionów za jego transfer.

Francuz jest piłkarzem “Dumy Katalonii” od 2017 roku. Przez długi czas był uważany za spory niewypał transferowy. Kibice Barcelony spodziewali się natychmiastowego wejścia do podstawowej jedenastki i “boiskowych dymów”, jakie pokazywał grając w BVB. Do słabej dyspozycji doszły kontuzje, które uniemożliwiały złapanie dobrej formy.  Wydawało się, że 105 milionów, które zapłacono za Dembélé, to pieniądze wyrzucone w błoto.

Ten sezon wreszcie wydaje się być stabilny. Dembélé nie łapie urazów i dość regularnie występuje w podstawowej jedenastce. Jednak jego występy mogą sporo kosztować Barcelonę.

Jak się okazuje, jeśli Francuz wystąpi w ligowym starciu z Deportivo Alavés, “Blaugrana” będzie zobligowana do dopłacenia kolejnych pięciu milionów za setny występ w jej barwach. Poprzednie bonusy związane z ilością gier wynosiły pułapy 25, 50 i 75 meczów. Za każdy z nich trzeba było przelać na konto BVB dodatkowe pięć milionów euro.

Łatwo zatem obliczyć, że sto występów Ousmane Dembélé w Barcelonie będzie kosztować łącznie 135 milionów euro!

23-latek w obecnych rozgrywkach zagrał w 25. spotkaniach, strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *