Oficjalnie: Jasur Yakshibaev piłkarzem Legii Warszawa

legia.com

Nowym zawodnikiem warszawskiej Legii został Jasur Yakshibaev. Jego umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia.

23-letni pomocnik Jasur Yakshibaev po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z Legią kontakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia. – W zeszłym roku na Białorusi grałem jako napastnik. Bardzo dobrze czuję się w napadzie. Preferuję ofensywne podejście do futbolu. Poprzez YouTube wiele dowiedziałem się o Legii. Wiem, że występowaliście w Lidze Mistrzów UEFA, są tu wspaniali kibice i panuje świetna atmosfera. – mówił Uzbek w rozmowie z dziennikarzem legia.net.

Jasur Yakshibaev jest aktualnym mistrzem Białorusi z Szachtiorem Soligorsk, do którego był wypożyczony z Pakthatora Taszkient. W zakończonym sezonie białoruskiej ekstraklasy strzelił 16 bramek, dzięki czemu został wicekrólem strzelców rozgrywek.

Yaxshiboyev ma za sobą 3 mecze w seniorskiej reprezentacji Uzbekistanu. – To, co widziałem na materiałach filmowych, napawa optymizmem. Liczę na to, że Jakszibojew nam pomoże. Może grać na kilku pozycjach: jako skrzydłowy w ustawieniu 4-3-3, ale też na zbliżonej pozycji do Bartka Kapustki czy Luquinhasa w naszej nowej taktyce – podkreślił trener Legii Czesław Michniewicz.

W zespole Mistrza Polski będzie występował z numerem 7.

Źródło: legia.com, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *