Premier League: Koszmarny sen Liverpoolu i Alissona nadal trwa!

Po świetnym meczu, Leicester City pokonało Liverpool 3:1 i umocniło swoją wysoką pozycję w tabeli Premier League.

Mecz sąsiadów w tabeli Premier League, rozpoczął się od dominacji Liverpoolu. The Reds dominowali i nie pozwalali na wyprowadzenie choćby jednego składnego ataku, swojemu przeciwnikowi. Ich przewaga mogła zostać potwierdzona trafieniami, ale skuteczność nie była dziś dla nich sprzymierzeńcem. Wyjątkowo dobrą okazję miał Firmino, który próbował pokonać Schmeichela z najbliższej odległości. Duńczyk zachował koncentrację i z mistrzowskim spokojem wybronił uderzenie rywala. W pierwszej połowie nie padły bramki, ale oglądaliśmy dobre i szybkie spotkanie.

Gdyby druga połowa została opublikowana, jako format filmowy, to z pewnością zasługiwałaby na Oskara. Najpierw worek z bramkami rozpruł Liverpool. Po długich staraniach, żeby strzelić gola, wreszcie im się to udało. Po kombinacyjnej akcji, Firmino zagrał na ścianę w polu karnym przeciwnika i ruletką podał do Salaha. Egipcjanin uderzył wspaniale, z pierwszej piłki i trafił na 1:0 dla The Reds. Następnie do odrabiania strat wzięli się gospodarze. W zaledwie 6. minut zdołali obrócić boiskowy scenariusz o 180 stopni! Pierwszy na listę strzelców w ekipie Lisów wpisał się Maddison. Anglik zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego i dał swojej ekipie remis. Zaledwie chwilę później obrona Liverpoolu zaliczyła ogromną wtopę. Alisson wyszedł poza pole karne, aby wybić piłkę i zaliczył błąd, jak Wojciech Szczęsny z Senegalem. Zwyczajnie minął się z nią, a to okropne nieporozumienie wykorzystał Vardy. Dzieła zniszczenia dopełnił Barnes. Młody Anglik koncertowo wykiwał drużynę Kloppa i umieścił piłkę w siatce. Fatalny mecz zaliczył dziś Kabak. Turek w drugiej połowie popełniał błąd za błędem i był jednym z winnych tej porażki.

Leicester City – Liverpool (0:0) 3:1

Bramki: 79′ Maddison, 81′ Vardy, 85′ H. Barnes – 67′ Salah

Leicester City F.C.: Schmeichel – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Amartey – Ndidi – Albrighton (74′ Ayoze Pérez, 90′ Mendy), Tielemans (87′ Choudhury), Maddison, H. Barnes – Vardy.

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Kabak, J. Henderson, Robertson – Milner (17′ Alcántara), Wijnaldum (87′ Shaqiri), Jones (75′ Oxlade-Chamberlain) – M. Salah, Firmino, Mané.

Kartki: 43′ J. Evans (LEI) – 24′ Jones (LIV), 71′ Kabak (LIV)

Sędzia: Taylor