twitter.com/England

Zapach mundialowej atmosfery coraz intensywniej unosi się nad piłkarskim światem. Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, reprezentacje biorące w nich udział rozgrywają mecze towarzyskie. W jednym z nich, w sobotni wieczór na Wembley Anglia pokonała Nigerię 2:1.

Anglicy doskonale weszli w mecz. Już po pięciu minutach gry mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Kierana Trippiera, którego bombę z rzutu wolnego na rzut rożny sparował Francis Uzoho. Po chwili gospodarze dopięli swego. Z narożnika boiska piłkę dośrodkował również Trippier, a w polu karnym najlepiej zachował się Gary Cahill, który skierował piłkę do siatki.
Zdobyta bramka nie ostudziła zapędów gospodarzy. Pomimo niewielkiej stawki spotkania, gra podopiecznych Garetha Southgate’a wyglądała wręcz wzorowo. Inna sprawa, że Nigeryjczycy niespecjalnie próbowali im tę grę utrudniać. Efektem tego był drugi gol dla drużyny Synów Albionu na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony. Na listę strzelców wpisał się Harry Kane.

Ci, którzy uważnie oglądali pierwszą odsłonę, na początku drugiej mogli przecierać oczy ze zdumienia. Obraz gry diametralnie bowiem się zmienił. Tuż po przerwie kontaktowego gola dla Nigerii strzelił Alex Iwobi, a po chwili bliski doprowadzenia do wyrównania był Odion Ighalo, którego strzał z linii bramkowej wybił Kane.
Po pewnym czasie reprezentacja Trzech Lwów ponownie złapała jednak oddech. Wprawdzie Anglicy nie stwarzali już tylu sytuacji, co w pierwszej połowie, ale odzyskali kontrolę nad przebiegiem meczu i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. W efekcie, wynik meczu pozostał bez zmian. Anglia pokonała Nigerię 2:1.

Przypomnijmy, iż w nadchodzących Mistrzostwach Świata w Rosji Anglicy zmierzą się w grupie G z Belgią, Tunezją i Panamą, z kolei rywalami Nigeryjczyków w grupie D będą: Argentyna, Chorwacja oraz Islandia.