Independient.ie

Szwedzi zremisowali bezbramkowo z Danią w meczu sparingowym.

Minimalną przewagę w pierwszych minutach mieli Duńczycy, którzy pierwszy strzał oddali w 8. minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Pione Sisto, ale piłka po jego kopnięciu poleciała w trybuny. Szwedzi odpowiedzieli także strzałem z znacznej odległości, wykonawcą był Martin Olsson i także zrobił to fatalnie. Pierwszy celne uderzenie zobaczyliśmy w 33. minucie. Sisto przedryblował dwóch obrońców z lewej strony, kopnął mocno sprzed pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Robin Olsen. Tuż przed przerwą, podopieczni Åge Hareide mogli wyjść na prowadzenie, niezłą okazję do zdobycia gola miał Yussuf Poulsen, ale główkował bardzo niecelnie. Do przerwy Szwecja remisowała z Danią 0:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy były bardzo słabe, obie drużyny przedostawały się pod pole karne, ale w najważniejszym momencie zawodnicy tracili piłkę. Gola mógł zdobyć Marin Braithwaite, który zdecydował się na strzał z daleka, ale spokojnie z tym strzałem poradził sobie Olsen. Bramkę mógł mieć też Lasse Schøne, zawodnik Ajaxu wziął na swoją odpowiedzialność wykonanie rzutu wolnego i niewiele się pomylił. Stuprocentową sytuację stworzyli jednak Szwedzi. Emil Forsberg z prawej strony minął jednego z duńskich obrońców, dograł w pole karne do Issaca Thelina, a napastnik Anderlechtu zmarnował świetną okazję. Ostatecznie w dzisiejszym sparingu goli nie było.