Tomaszewski: Najlepszym wyjściem byłby zagraniczny selekcjoner

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jan Tomaszewski uważa, że należy dokonać zmiany selekcjonera reprezentacji Polski. Jego zdaniem najlepszym kandydatem byłby zagraniczny trener.

Gorzki sam miała porażka z Włochami (0:2) w Reggio Emilia. Uwypuklone zostały wszystkie niedostatki naszej kadry, a Robert Lewandowski skomentował wymownym milczeniem postawę przeciwko czterokrotnym mistrzom Świata. – Na pewno nie jesteśmy drużyną, która może z Włochami grać na równi. Mało co funkcjonowało. Baliśmy się podejść do pressingu – mówił kapitan „biało-czerwonych”.

Na ocenę fatalnego meczu nie trzeba było długo czekać ze strony Jana Tomaszewskiego. – Potwierdziło się, że jesteśmy za silni na słabych i za słabi na silnych. Po przegranej z Holandią mówiłem, że wszystko rozstrzygnie się w listopadowych rewanżach. Mecz z Oranje był fatalny, ale w niedzielę było jeszcze gorzej – stwierdził w serwisie „sport.tvp.pl”.

– Niedzielne spotkanie było kroplą, która przelała czarę goryczy. W składzie mieliśmy wielu zawodników, którzy na co dzień grają w Serie A. I tam potrafią rywalizować z reprezentantami Włoch. Dlaczego nie mogą tego przełożyć na grę w drużynie narodowej? – dodał.

„La Gazzetta dello Sport” nie przyznała noty Gianluigiemu Donnarummie, co tylko pokazuje, że był „bezrobotny” i zbędny w bramce Włochów. Co legenda naszej kadry myśli o postawie Lewandowskiego. – To wyraźny sygnał, że prezes PZPN Zbigniew Boniek powinien pomyśleć o zmianie szkoleniowca. Robert zasugerował wszystkim, jak wygląda sytuacja. To najlepszy piłkarz na świecie. Trzeba się z nim liczyć. Najlepszym wyjściem byłby zagraniczny selekcjoner, przy którym pracowałby polski asystent. W przyszłości to ten drugi trener miałby prowadzić kadrę – zauważa Tomaszewski.

źródło: sport.tvp.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x