Tomasz Kucz rozwiązał kontrakt z Bayerem Leverkusen

Tomasz Kucz ostatecznie rozstał się z Bayerem Leverkusen. Jego obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Kucz trafił do Leverkusen w 2015 roku, kiedy przeszedł do Bayeru z trzecioligowej wówczas Polonii Warszawa. Pierwsze dwa lata polski bramkarz spędził w drużynie juniorów “Aptekarzy”, a po zakończeniu wieku juniora w sezonie 2018/19 został włączony do kadry pierwszego zespołu. Debiutu jednak nie było, Kucz tylko jeden raz znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie Bundesligi. Był to mecz rozpoczynający poprzedni sezon z Borussią Mönchengladbach, a powołanie Kucza na to spotkanie było związane z kontuzją dwóch innych bramkarzy. W praktyce Polak był czwartym zawodnikiem w klubowej hierarchii na tej pozycji. W związku z tym w styczniu podjęto decyzję o wypożyczeniu do słowackiego FC DAC 1904 Dunajská Streda. Śmiało można powiedzieć, że pobyt w tym klubie okazał się niewypałem – Kucz zagrał tylko w jednym spotkaniu ligowym.

Pytanie co dalej – Kucz na początku lipca wystąpił w sparingu Olimpii Grudziądz z Wisłą Płock. Wydaje się jednak, że temat jego przejścia do beniaminka Fortuna I ligi jest od dawna nieaktualny. Niespełna tydzień temu pojawiła się informacja Kucza o testach w holenderskiej Fortunie Sittard – 15. zespole poprzedniego sezonu Eredivisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *