Oficjalnie: Joel Valencia zawodnikiem Brentford

Joel Valencia oficjalnie został zawodnikiem Brentford.

Marko Vesović, Joel Valencia / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piast Gliwice na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował o odejściu Joela Valencii do Brentford.

Joel Valencia do Gliwic trafił w 2017 roku. Od tamtej pory zdołał rozegrać tam 65 spotkań, w których zdobył dziewięć bramek oraz zanotował siedem asyst. Warto również dodać, że w minionym sezonie 24-latek został wybrany najlepszym zawodnikiem oraz pomocnikiem Ekstraklasy. Nowym klubem Ekwadorczyka jest Brentford występujące na co dzień w Championship. Nowa umowa obowiązywać będzie go do 30 czerwca 2023 roku.

Razem z Joelem podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Zawodnik przyznał, że chce szukać nowych wyzwań. Stwierdziliśmy, że to będzie dobre rozwiązanie dla obu stron, ponieważ Piast otrzymał atrakcyjną ofertę. Jego czas w naszym klubie był bardzo owocny. Zdobyliśmy mistrzostwo, a on sam został najlepszym piłkarzem ligi. Dziękujemy mu za dwa wspólne sezony i życzymy powodzenia w karierze – mówił Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

W Piaście stworzyliśmy niesamowitą grupę, którym udało się napisać historię. Nigdy tego nie zapomnę. Zdecydowałem się na zmianę, bo sądzę, że w Brentford rozwinę się jako piłkarz. Dziękuję za ten czas i zawsze będę kibicem Piasta – stwierdził Joel Valencia.

źródło: piast-gliwice.eu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *