Tomáš Petrášek i Michał Gliwa dają trzy punkty Rakowowi

facebook.com

W sobotnim spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa po bramce Tomáša Petráška wygrał 1:0 na wyjeździe z Jagiellonią Białymstok. Była to pierwsza wygrana podopiecznych Marka Papszuna po powrocie na najwyższy szczebel rozgrywek.

Po niemrawym początku, z upływem czasu piłkarze zaczęli się rozkręcać. Główne role odgrywali bramkarze obu drużyn – Damian Węglarz i Michał Gliwa. Ten pierwszy świetnie interweniował dwukrotnie. Najpierw, w 33. minucie odbił dobry strzał głową Tomáša Petráška, a potem odbił na rzut rożny strzał Felicio Browna Forbesa. Gliwa z kolei wykazał się w 37. minucie, kiedy świetnie, instynktownie przerzucił nad poprzeczką piłkę po uderzeniu Jesúsa Imaza.  W końcówce pierwszej połowy o wiele groźniejszy był Raków. Najpierw Brown Forbes oddał strzał w poprzeczkę, a tuż przed końcowym gwizdkiem dobry strzał Igora Sapały odbił Węglarz.

Po przerwie wynik nie ulegał zmianie, mimo to nie oglądaliśmy słabego spotkania. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Gliwa, który dobrze interweniował m.in. po próbach Nemanji Mitrovicia i Ognjena Mudrinskiego. Gliwa, który przed tygodniem z pewnością nie zagrał jednego z najlepszych spotkań w karierze, w Białymstoku spisywał się bardzo dobrze. Śmiało można nazwać go jednym z ojców zwycięstwa Rakowa w tym spotkaniu. Drugim bez wątpienia jest strzelec jedynej bramki w tym spotkaniu – niezastąpiony Tomáš Petrášek. Czeski obrońca i kapitan Częstochowian wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i bardzo precyzyjnym uderzeniem głową zdołał pokonać Węglarza.

27 lipca 2019, 2. kolejka PKO Ekstraklasy, Białystok (Stadion Miejski), Frekwencja: 12 583

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Tomáš Petrášek 81

Jagiellonia: Damian Węglarz – Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić, Guilherme – Tomáš Přikryl (Juan Cámara 76′), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil, Jesús Imaz (Martin Košťál 83′), Bartosz Bida (Przemysław Mystkowski 63′) – Ognjen Mudrinski.

Raków: Michał Gliwa – Dawid Szymonowicz, Tomáš Petrášek, Arkadiusz Kasperkiewicz – Jakub Apolinarski (Michał Skóraś 76′), Miłosz Szczepański (Emir Azemović 80′), Petr Schwarz, Igor Sapała, Bryan Nouvier (Rusłan Babenko 46′), Patryk Kun – Felicio Brown Forbes.

Żółte kartki: Pospíšil, Romanczuk, Mudrinski – Brown Forbes, Petrášek, Sapała, Skóraś.

Sędzia: Daniel Stefański.

Piłkarz meczu: Michał Gliwa