Tebas o Lewandowskim: Nie widzę go w Barcelonie

Robert Lewandowski

pilkarskiswiat.com


Prezes La Ligi – Javier Tebas ostrożnie podchodzi do możliwości transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony.

Polski napastnik zadeklarował ostatnio, że prawdopodobnie nie przedłuży umowy z Bayernem Monachium. Wciąż ma jednak ważny kontrakt z Bawarczykami do lata 2023 roku. To powoduje, iż jeżeli ktoś chce ściągnąć “Lewego” już w tym roku, to musi za niego zapłacić. Mówi się o kwocie przynajmniej 40 milionów euro, a na uwadze trzeba mieć jeszcze sporą pensję Polaka.

To powoduje, iż Tebas nie widzi aktualnie możliwości na transfer Lewandowskiego do Barcelony.

– Czy Barça może podpisać kontrakt z Lewandowskim? Na dzień dzisiejszy nie. Muszą się wydarzyć inne rzeczy, o których nie wiem, czy się wydarzą. W swoim budżecie mieli wyszczególnioną sprzedaż Barça Studios, której nie widzę. Liczby są bardzo proste. Jeśli masz więcej niż 500 milionów euro strat z poprzednich dwóch lat, musisz je odzyskać. Lewandowski ma ważną umowę z Bayernem Monachium jeszcze przez rok. Biorąc pod uwagę, ile chce zarabiać, i jakiej kwoty oczekuje za niego Bayern, to nie widzę go w Barcelonie – stwierdził prezes La Ligi.

Jednocześnie Tebas zaznaczył, iż szanse zwiększyłaby wysoka sprzedaż jednego z piłkarzy. Choćby Frenkiego de Jonga, który ponoć miał dostać zielone światło na odejście.

Źródło: Marca/cytat: transfery.info


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.