Tariq Lamptey na dłużej w Brighton & Hove Albion

fot. goal.com

Tariq Lamptey podpisał nowy, czteroletni kontrakt z Brighton & Hove Albion –  poinformował klub angielskiej ekstraklasy.

Tariq Lamptey zadebiutał w Mewach w czerwcu ubiegłego sezonu.  Kosztował Brighton zaledwie 4 miliony funtów i od razu stał się podstawowym zawodnikiem drużyny.

20-latek cieszył się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem i to nie tylko w Anglii, ale też w całej Europie. Jego usługami był zainteresowany m.in. Bayern Monachium.

Szkoleniowiec Brighton, Graham Potter, nie kryje swojego zadowolenia z faktu, że Lamptey będzie kontynuował swoją karierę przy Falmer Stadium.

– Cieszymy się, że Tariq zostanie u nas na dłużej – powiedział Potter.

– Wiedzieliśmy o jego potencjale, kiedy podpisywaliśmy z nim kontrakt rok temu i mieliśmy nadzieję, że będzie miał pozytywny wpływ na klub. I tak właśnie się stało od samego dołączenia do klubu – dodał.

– To  modelowy profesjonalista, pracuje wyjątkowo ciężko, jest skromnym chłopakiem i jest graczem zespołowym. Sprawdza się we wszystkim, czego oczekujemy od naszych piłkarzy. Teraz najważniejsza będzie pomoc Tariqowi w osiągnięciu jego pełnego potencjału – tłumaczy Potter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *