W meczu dwóch drużyn okupujących dół tabeli T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz zremisował u siebie z Ruchem Chorzów 1:1. Spotkanie obejrzało na żywo niecałe 2 tysiące widzów. To pokłosie bojkotu kibiców Zawiszy, wynikającego z protestem przeciwko działaności władz klubu.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 2. minucie objęli oni prowadzenie za sprawą Alvarinho, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego.
Od tego momentu przez długi czas brakowało dogodnych sytuacji z obu stron. Wreszcie w 30. minucie w polu karnym Zawiszy padł Daniel Dziwniel, a sędzia Paweł Gil wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Filip Starzyński.
Do przerwy więcej goli w Bydgoszczy nie było. Zawisza – Ruch 1:1.

Drugą odsłonę meczu od ataków rozpoczęli gospodarze. Dobre okazje do ponownego objęcia prowadzenia mieli przede wszystkim Luis Carlos i Michał Masłowski. Z czasem tempo spotkania jednak siadło i dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. Remis utrzymał się do końca i z pewnością nie jest to zadowalający wynik dla żadnej z ekip, choć należy odnotować, że Zawisza przerwał w ten sposób passę ośmiu porażek z rzędu.

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)
Gol 0:1 – 2′ – Alvarinho
Gol 1:1 – 31′ – Filip Starzyński (k.)