Świetny mecz między Portugalią a Hiszpanią, hattrick Cristiano Ronaldo

Football Tweet (Twitter)

Reprezentacja Portugalii zremisowała z Hiszpanią 3:3 w meczu grupy B Mistrzostw Świata. Hattrickiem popisał się Cristiano Ronaldo.

Na zakończenie drugiego dnia Mistrzostw Świata dostaliśmy danie główne, czyli starcie Hiszpanii z Portugalią. Te drużyny mierzyły się ze sobą wiele razy, ale ostatnie pamiętne starcie to ćwierćfinał Euro 2012, gdzie Hiszpanie wygrali po rzutach karnych.

Już w 3. minucie Portugalia zaatakowała i dostała rzut karny. Nacho faulował w polu karnym Cristiano Ronaldo. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Hiszpańskiemu bramkarzowi.

Hiszpanie starali się szybko odpowiedzieć, spróbował tego dokonać David Silva, ale posłał piłkę wysoko nad bramką. Podopiecznym Fernando Hierro udało się wyrównać w 25. minucie. Sergio Busquets zagrał daleką piłkę do Diego Costy, który przypadkowo uderzył Pepe, (sędzia puścił grę, potem dostał sygnał z wozu VAR, że faulu nie było) minął dwóch obrońców i pokonał Ruiego Patricio.

Dziesięć minut później La Furia Roja mogła już prowadzić. Andrés Iniesta znalazł się z futbolówką w polu karnym, lecz uderzył minimalnie obok bramki. Gdy wydawało się, że Hiszpania zaczyna mieć przewagę, Portugalczycy zdobyli bramkę dającą prowadzenie. Ronaldo zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka leciała prosto w Davida De Geę, bramkarz Manchesteru United zachował się fatalnie i wypuścił piłkę z rąk, a ona wpadła do bramki. Do przerwy Portugalia prowadziła z Hiszpanią 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Hiszpanów, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Najpierw bramka po stałym fragmencie gry. W pole karne dośrodkował Iniesta, piłkę pod bramkę zgrał Sergio Busquets, a tam do siatki drugi raz trafił Costa. Niecałe trzy minuty po bramce wyrównującej, podopieczni Fernando Hierro wyszli na prowadzenie, po fenomenalnym strzale Nacho z dystansu.

Portugalczycy dzielnie walczyli o remis i udało im się dokonać celu w 88. minucie, mogła zrobić to tylko jedna osoba, tą osobą jest oczywiście Ronaldo, który fenomenalnie uderzył z rzutu wolnego.

Ostatecznie Portugalia zremisowała z Hiszpanią 3:3