STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Spotkanie wagi ciężkiej w Bielsku-Białej

Fot. Michał Duśko

Już dziś o godzinie 20.00 spotkanie z najwyższej półki. Rekord Bielsko-Biała spotka się Piastem Gliwice, który podobnie jak bielszczanie wciąż celuje w mistrzostwo Polski.

I trudno się dziwić gliwiczanom. Jeśli pokonają obecnego lidera STATSCORE Futsal Ekstraklasy, będą tracić do niego już tylko cztery punkty, a akurat bielszczanom pozostały takie spotkania, na których mogą się potknąć.

Aby jednak myśleć o mistrzostwie, Piast musi wygrać z Rekordem. O tym jak jest to trudne zadanie niech świadczy fakt, że ostatni raz zawodnicy Andrzej Szłapy przegrali u siebie… 14 maja 2018 roku z Clearexem Chorzów.

Sami Rekordziści jednak tez będą musieli podejść do tego meczu w pełni skupieni. Od ponad miesiąca zagrali zaledwie jedno spotkanie o stawkę, które zresztą przegrali, a warto pamiętać, że zwycięstwo w tym spotkaniu może im praktycznie zagwarantować piąty tytuł mistrzowski z rzędu.

Poza kibicami Piasta, na zwycięstwo gości liczyć będą także w Lubawie, gdzie też mają nadzieję, że kwestia mistrzostwa nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

W zupełnie odmiennych nastrojach są z kolei w Katowicach i Warszawie, gdzie wciąż walczą o utrzymanie. Najbliższe dni mogą nam wiele odpowiedzieć w kontekście ich dalszej gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym, dlatego tym bardziej ważny dla nich będzie korzystny wynik w starciach z Red Dragons Pniewy i Red Devils Chojnice.

  1. serię gier uzupełni nam natomiast starcie FC Reiter Toruń z Clearexem Chorzów, gdzie powoli mogą już się przygotowywać do nowego sezonu.

Komplet spotkań 26. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

FC Reiter Toruń – Clearex Chorzów, godz. 18.30 (TVCOM.pl)

Red Devils Chojnice – AZS UW DARKOMP Wilanów, godz. 19.00 (TVCOM.pl)

Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice, godz. 20.00 (nSport+)

Team Lebork – Constract Lubawa, godz. 20.00 (TVCOM.pl)

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice, godz. 20.00 (TVCOM.pl)

MOKS Słoneczny Stok Białystok – GI Malepszy Futsal Leszno 1:1 (rozegrano 27.02)

Fit-Morning Gredar Team Brzeg – Gatta Active Zduńska Wola 5:0 (walkower)

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Dreman Opole Komprachcice (przełożono na 22.04)

Pauza: P.A. Nova Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.