SSC Napoli stawia warunki za Milika. 40 milionów euro za napastnika?

Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Według ostatnich wieści płynących z Włoch, Arkadiusz Milik po zakończeniu sezonu opuści SSC Napoli, a przyszły pracodawca napastnika musi się liczyć z wydatkiem 40 milionów euro.

Jego umowa w zespole prowadzonym przez Gennaro Gattuso wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Po udanym EURO 2016 z reprezentacją Polski, napastnik został wykupiony z Ajaxu Amsterdam za 32 mln euro i jego kariera miała swoje wzloty i upadki. Do tych drugich należy zapisać dwukrotne zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym i prawym kolanie, przez co zdarzają mu się krótkie przerwy w przygotowaniach do meczów.

Drużyna z południa Włoch zaproponowała Polakowi przedłużenie kontraktu o trzy lata, plus podwyżkę z 2,5 mln euro na 4 mln euro rocznych zarobków. Na przeszkodzie stoi kwota odstępnego, bowiem szefostwo SSC Napoli chce wpisać kwotę odstępnego w wysokości 100 milionów euro, na co z kolei nie zgadzają się przedstawiciele snajpera. Jeszcze nigdy w historii naszego futbolu nie zapłacono czterdziestu milionów euro za polskiego zawodnika , a najdroższym piłkarzem pozostaje Krzysztof Piątek wykupiony za 35 mln euro przez AC Milan.

26-letni Arkadiusz Milik z pewnością nie będzie narzekał na zainteresowanie ze strony innych zespołów. W kontekście napastnika wymienia się nawet Juventus Turyn, ale wśród potencjalnych nabywców wymienia się również Inter Mediolan, Borussię Dortmund, Atletico Madryt czy też Tottenham Hotspur. 49-krotny reprezentant Polski w obecnych rozgrywkach Serie szesnaście meczów, w których zdobył dziewięć goli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi